Anna Dymna obchodzi urodziny! Jak się zmieniła od początku kariery? Wiele jej ról zapisało się w historii kina!

Anna Dymna kończy dziś 69 lat. Jak od początku kariery zmieniła się jedna z najpiękniejszych i najlepszych aktorek w historii polskiego kina i telewizji? Sprawdź w galerii, jak Anna Dymna wyglądała na początku swojej wielkiej kariery!

Multimedia

Anna Dymna kończy dziś 69 lat

Anna Dymna, jedna z najlepszych polskich aktorek urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy. Co ciekawe, wcale nie planowała zostać aktorką. Początkowo marzyła o zawodzie psychologa. W swoim aktorskim dorobku ma prawie trzysta ról teatralnych i filmowych. Wiele z nich na stałe zapisało się w historii polskiego kina.

Pracowała z najważniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem czy Janem Klatą. Dymna zagrała w takich filmach jak: "Janosik", "Znachor", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć", "Trędowata", "Mistrz i Małgorzata" czy "Stara Baśń - kiedy słońce było bogiem". Za swoje role była wielokrotnie nagradzana. Dymna ma na swoim koncie również odznaczenia państwowe.

Monika Rosca, czyli niezapomniana Nel Rawlison. Jak dziś wygląda?Zobacz więcej

Obecnie aktorka spełnia się przede wszystkim jako założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko". Jak od początku kariery zmieniła się jedna z najpiękniejszych i najlepszych aktorek w historii polskiego kina i telewizji? Zobacz w galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Joanka (gość)

    Anna Dymna to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Piękna kobieta i szlachetny, dobry człowiek. Serdecznosci Pani Anno :)

    21.07.2020 22:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×