"Anna German". Co jest prawdą, a co fikcją w serialu o Annie German? [ZDJĘCIA]

Serial "Anna German" był prawdziwym hitem. Przy okazji powtórnej emisji, przyjrzeliśmy się temu, co w serialu jest prawdą, a co fikcją. Sprawdźcie!

Multimedia

W 2013 r. co tydzień ponad 6 milionów widzów śledziło kolejne odcinki serialu, opowiadającego losy Anny German. Czy wszystkie wątki, jakie pojawiły się w "Annie German" są prawdziwe? Co w historii życia i kariery słynnej piosenkarki zostało wymyślone na potrzeby serialu?

Z fikcją mamy do czynienia już na samym początku. W pierwszym odcinku ojciec Anny German, Eugen German zostaje aresztowany na polecenie Stalina. Ania ma 6 lat, a jej brat Fridrich niecały rok. Okazuje się jednak, że gwiazda prawie nie znała swojego taty. Trafił on bowiem do aresztu, gdy miała zaledwie rok, a Fridricha jeszcze nie było na świecie.

Braciszek Anny German urodził się 28 lutego 1938 roku w Taszkiencie. Dwa lata po porodzie mama Anny, Irma musiała wrócić do pracy. Dziećmi zajęła się babcia, Anna Martens. W maju Ania i Fryderyk zachorowali na szkarlatynę. Dziewczynka wyzdrowiała, natomiast 2-letni wówczas chłopiec zmarł. Irma nie była przy śmierci syna. W serialu, 2-latek umiera z powodu tej samej choroby, ale dzieje się to krótko po tym, jak Irma z matką i dziećmi dociera do Taszkientu.

CZYTAJ TAKŻE: "ANNA GERMAN" WRACA DO TELEWIZJI. OD 24 CZERWCA PONOWNIE W TVP1 DLACZEGO JOANNA MORO ZAGRAŁA ANNĘ GERMAN?

W czasie kręcenia zdjęć do "Anny German", dochodziło do spięć między Waldemarem Krzystkiem, który wyreżyserował pierwsze odcinki, a Rosjanami. - Kłóciliśmy się o to jak myśleli - w sposób wolny, czy "postsowiecki". Kiedy kręciłem sceny aresztowań i w scenach jeździł samochód ciężarowy z napisem "Chleb", który tak naprawdę woził więźniów, pytali, czy tych aresztowanych musi być tak dużo, czy NKWD naprawdę musi być tak okrutna, czy ta paranoja przemocy musi być tak eksponowana? Odpowiadałem: tak, musi, bo tak było - zdradził reżyser w wywiadzie dla tygodnika "Polityka.

W serialu jednym z bohaterów jest Walentyn Lawriszyn - oficer NKWD, szkolna miłości Irmy German. To on aresztował Eugena Germana, a Irmę chciał mieć tylko dla siebie. Pojawiał się on niemal przez cały czas trwania serialu. W rzeczywistości jednak Walentyn nie istniał. Twórcy serialu wymyślili tę postać, aby nadać dramatyzmu historii rodziny Anny German.

Wypadek Anny German wydarzył się na Autostradzie Słońca pod Bolonią we Włoszech w nocy z 27 na 28 sierpnia 1967 roku. Piosenkarka i Renato z wytwórni Compania Discografica Italiana wracali z koncertu w Forli niedaleko słynnej Ravenny. Renato zasnął za kierownicą. Nie wiadomo, jakim samochodem jechali. Wiadomo natomiast, że auto należało do rodziców młodego Włocha i było prawie nowe. W tym czasie Fiat produkował tylko dwa odkryte, sportowe modele, oba zaprojektowane przez Sergio Pininfarinę. Najprawdopodobniej był to model 124 Sport Spider, a nie o ponad dwukrotnie droższego Fiata Dino Spider.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×