"Anna German" - nowy serial w TVP1 od 22 lutego

Nowy, dziesięcioodcinkowy serial biograficzny o Annie German, popularnej polskiej piosenkarce, zadebiutuje w TVP1 w piątek, 22 lutego o godz. 20.25.

Multimedia

Serial wyreżyserował Waldemar Krzystek oraz Aleksandr Timienko. W roli Anny German zobaczymy Joannę Moro.

"Anna German", nowy serial TVP1, pokazuje burzliwą i dramatyczną historię życia Anny German - polskiej piosenkarki, która zrobiła międzynarodową karierę w latach 60. i 70. Anna German ma na swoim koncie liczne nagrody polskich i zagranicznych festiwali. W trakcie swojej krótkiej kariery nagrała kilkadziesiąt płyt. Śpiewała w siedmiu językach. Występowała w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, CSRS, oraz ZSRR.

"Śpiew jest dla mnie radością życia. Lubię śpiewać dla publiczności mającej wyrobiony gust i smak. Nie uznaję żadnych łatwizn, nie wybieram utworów banalnych. Lubię piosenki kabaretowe, nowoczesne, ale o ładnej malodii, liryczne. Unikam piosenek sentymentalnych" - mówiła Anna German w jednym z wywiadów.

CZYTAJ TAKŻE: NOWE ODCINKI "PRZEPISU NA ŻYCIE" JUŻ OD 24 LUTEGO! NOWY SEZON "PRZYJACIÓŁEK" JUŻ OD 28 LUTEGO! PRZECZYTAJ, CO SIĘ WYDARZY!

W innym wywiadzie powiedziała: "Chciałabym śpiewać całe życie, ale nie tak, by słuchacze mówili: Co, znów ona?!, lecz: Aaa, ONA, no to posłuchajmy… Bardzo chciałabym na to zasłużyć".

Anna German urodziła się w Uzbekistanie 14 lutego 1936 roku. W 1946 roku razem z rodziną przeniosła się do Polski, do Wrocławia. W 1967 r. jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu San Remo, a także jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej. Jej popularności we Włoszech dowodzi chociażby trzyletni kontrakt fonograficzny z włoską wytwórnią CDI. Wracając z koncertu we Włoszech, uległa wypadkowi samochodowemu na Autostradzie Słońca. Podczas rekonwalescencji napisała książkę biograficzną pt. "Wróć do Sorrento?", w której wspominała swoją karierę oraz pracę artystyczną we Włoszech.

Wróciła na scenę w 1970 roku. W 1975 roku urodziła syna i ponownie zniknęła. W 1982 roku tuż przed rozpoczęciem trasy koncertowej w Australii u piosenkarki zdiagnozowano raka. Zmarła 26 sierpnia 1982 w wieku 46 lat. Jej niezwykły głos i wyjątkowa interpretacja nadal zachwyca jej wielu fanów.

Serial Anna German" składa się z 10 odcinków, które TVP1 emitować będzie w każdy piątek o godz. 20.25.

CZYTAJ TAKŻE: "PRZYJACIÓŁKI" I "OJCIEC MATEUSZ" HITAMI NA WSPÓLNEJ TVN 28.02.2013 CO SIĘ WYDARZY W ODCINKU 1720? ZUZA STRACI DZIECKO!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×