Anna i Król - film, recenzja, opinie, ocena

"Anna i król" to kolejny remake nakręconego w 1946 r. hollywoodzkiego przeboju "Anna i król Syjamu" w którym główne role zagrali Irene Dunne i Rex Harrison.

Multimedia

NASZA OCENA: MOŻNA OBEJRZEĆ

Połowa XIX w. Owdowiała nauczycielka Anna Leonowens (Jodie Foster) dostaje propozycję zostania guwernantką dzieci króla Syjamu (Yun-Fat Chow). Kobieta zgadza się i trafia na niezwykły dwór azjatyckiego królestwa. Tam okazuje się, że dzieci, których nauką ma się zająć jest… 58! Mimo to podejmuje wyzwanie. Z czasem jej stosunki z władcą, którego początkowo uważała za prostaka, gbura i tyrana, ulegają zdecydowanej poprawie. Tym bardziej, że Anna nie waha się bronić swojego zdania i wytykać królowi błędów, które popełnia…

"Anna i król" to kolejny remake nakręconego w 1946 r. hollywoodzkiego przeboju "Anna i król Syjamu" w którym główne role zagrali Irene Dunne i Rex Harrison. Miarą klasy i sukcesu tej na poły biograficznej historii jest pięć nominacji do Oscara i dwie statuetki (najlepsze zdjęcia czarno-białe i scenografia w filmie czarno-białym). 10 lat później jej musicalowa wersja pod tytułem "Król i ja" z Deborah Kerr i Yulem Brynnerem dostała aż dziewięć nominacji i pięć Oscarów ( w tym dla samego Brynnera i za muzykę).

Piotr Radecki

Film kostiumowy USA 1999; reż. Andy Tennant

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×