Anna Romantowska kiedyś i dziś. Zobacz, jak zmieniała się Wiktoria z „Matki, żony i kochanki”, której głosem mówi Ania Shirley. Czas jej sprzyja!

Anna Romantowska to ceniona polska aktorka, którą wielu widzów zna jako Wiktorię z kultowego dziś serialu „Matki, żony i kochanki”. Na koncie ma znacznie więcej ciekawych ról! Jedna z piękniejszych gwiazd dowodzi, że upływ czasu nie musi być równoznaczny z utratą urody - wręcz przeciwnie! Zobacz, jak się zmieniała. W galerii publikujemy wyjątkowe zdjęcia.

Multimedia

Anna Romantowska kiedyś i dziś

Anna Romantowska to urodzona 16 maja 1950 r. w Białymstoku polska aktorka filmowa i teatralna. Studia na PWST w Warszawie ukończyła w 1974 r., a już pięć lat później pojawiła się w obsadzie polskiego filmu psychologicznego, „Kobieta i kobieta” (1979). Pojawiała się również wielokrotnie na teatralnych deskach. Grała w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w latach 1974–1975, w Teatrze Narodowym w latach 1975–1984 oraz w warszawskim Teatrze Studio (w latach 1984–1993).

Zającówna, Kownacka, Romantowska i Potocka. Lata 90. należały do nich! Zobacz więcej

Największą popularność przyniósł jej serial, który dziś ma status kultowego - „Matki, żony i kochanki”, gdzie wcieliła się w postać Wiktorii. To właśnie nieobecność jej postaci na zjeździe klasowym daje impuls do akcji w serialu, który poruszał tematy, które wówczas uznawano za tabu.

Jednak Romantowską można kojarzyć jeszcze z jednego kultowego dzieła. Niewielu wie, że to właśnie jej głosem mówi Ania Shirley z cyklu Ania z Zielonego Wzgórza! Romantowska ma jednak na koncie znacznie więcej. Debiutowała w filmie „Trzy po trzy”, zaś ostatni raz gościła na planie filmu „Statyści”, wcielając się w postać księgowej Marii.

W 1997 r. podczas II Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła dłoń na Promenadzie Gwiazd. Romantowska jest także laureatką nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, które otrzymała za drugoplanową rolę kobiecą w filmach „Przesłuchanie” (1982), „Statyści” (2006).

W swoim życiu prywatnym dwukrotnie wychodziła za mąż - była żoną aktora Krzysztofa Kolbergera i reżysera Jacka Bromskiego. Jest matką reżyserki, Julii Kolberger.

Zobacz, jak się zmieniała Anna Romantowska!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×