"Arabski sekret". TVP pokaże dokument Julii Groszek. Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]

20 listopada na antenie TVP2 po raz pierwszy w telewizji pokazany zostanie film dokumentalny Julii Groszek pt. „Arabski sekret”. Obraz zadebiutował podczas 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem i przychylnością. W roku 2018 otrzymał Nagrodę Jury na festiwalu w Gizie.

Multimedia

"ARABSKI SEKRET" - PREMIERA WE WTOREK, 20 LISTOPADA, O GODZINIE 23:03 NA ANTENIE TVP2

Ta historia naprawdę mnie zafascynowała. U jej źródła leżała przecież kwestia rozliczenia się z rodzicami. Wydaje mi się, że każdy dorosły człowiek w pewnym momencie zadaje sobie pytanie, co ma w sobie złego, a co dobrego? Co może sobie odpuścić, a czego nie, żeby móc pójść dalej? Na tym tle zaintrygowało mnie, co znaczy być odciętym od jednej części swoich korzeni? Być pozbawionym jednego ze swoich rodziców, w tym przypadku ojca… – wspomina Julia Groszek.

Jej debiutancki obraz, zrealizowany przez Wajda Studio i Telewizję Polską, może dziś pochwalić się takimi laurami, jak Grand Prix za Najlepszy Film Polski na Festiwalu „HumanDoc” w roku 2017 czy Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich otrzymaną podczas 27. Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi! Film Groszek był też pokazywany, w ramach katalogu Docs For Sale, podczas amsterdamskiej IDFy.

Jan Englert wyreżyserował nowy spektakl Teatru Telewizji [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

„Arabski Sekret” to historia Kamila Filipka, który pragnie poznać swojego ojca Ilhama Al Madfai, twórcę arabskiej muzyki folkowej i gwiazdę estrady na Bliskim Wschodzie. Ojciec i syn nigdy się nie widzieli. Autorka filmu zaprasza widzów do wspólnej obserwacji podróży Kamila oraz refleksji nad sensem życia i potrzebą odnalezienia swoich korzeni.

Ten film zaskakuje niemal z każdym kolejnym ujęciem, prowokuje pytania i nie daje łatwych odpowiedzi. Bogactwo doznań oraz interpretacji w przypadku debiutu Groszek jest doprawdy okazałe. Tego filmu nie sposób przyjąć jednoznacznie, chociaż może się tak wydawać. Mamy tutaj drugie, i to nawet niespecjalnie ukryte, dno. Wszystko to czyni obraz Groszek, jednym z ciekawszych, jak i zaskakujących debiutów ostatniego roku – pisał krytyk, Artur Cichmiński.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Piotr (gość)

  Dobry prawdziwy i ciekawy .

  09.12.2018 00:44
 • monika (gość)

  Podejrzewam, ze pan ma dzieci na calym swiecie. Bardzo to przejmujace, jak za bezmyslne wybory matek musza placic dzieci.

  21.11.2018 19:17
 • Maciek (gość)

  Smutna prawda o kulturze arabskiej. Na pamiątkę od ojca dostaje autograf na płycie..... smutne. Kamil jest pięknym człowiekiem może udźwignie ten ciężar, mam taką nadzieję i tego mu życzę.

  21.11.2018 11:38
 • JP (gość)

  Wspaniały,wzruszający i taki orginalny.

  21.11.2018 00:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×