Astro Boy - film, recenzja, opinie, ocena

Oparta na popularnej japońskiej kreskówce opowieść o odysei obdarzonego nadludzką mocą chłopca robota, który szuka miłości i akceptacji.

Multimedia

Akcja opowieści rozpoczyna się w Metro City, ogromnym mieście przyszłości. Pewien naukowiec, z tęsknoty za swoim zmarłym synem, tworzy łudząco podobnego do niego robota - Astro Boya. Niestety, nie potrafi pokochać obdarzonej potężnymi mocami maszyny. W poszukiwaniu akceptacji Astro Boy wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Jego śladem podążają paramilitarne oddziały złowrogiego prezydenta Stone'a. Po wielu przygodach i pojedynkach chłopiec powraca w końcu do Metro City. Miastu grozi jednak zagłada - czy robot zdoła uratować mieszkańców metropolii, w tym swojego ojca konstruktora?

Pełnometrażowa wersja przygód bohatera kultowej mangi autorstwa Osamu Tezuki skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Wartko opowiedziana, prosta i wzruszająca historia o tym, co dobre, a co złe, trzyma w napięciu i bawi od pierwszej do ostatniej minuty. Twórcą filmu jest nominowany do BAFTY David Bowers ("Wpuszczony w kanał"). Opowieść o szlachetnym chłopcu robocie otrzymała dwie nominacje do cenionej w środowisku animacji nagrody Annie. Astro Boy powstał w Imagi Studios, które stawia sobie za cel łączenie japońskiej specyfiki z zachodnim punktem widzenia.

ad

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×