"Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach". Powiedz mi jaki masz znak zodiaku, a powiem ci, czy pójdziemy na randkę. Czy włoski serial Netfliksa spodoba się zodiakarom?

"Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach" to włoski serial produkcji Netfliksa oparty na oryginalnym pomyśle i bardzo popularnym temacie: astrologii. 8 marca premierę miał drugi sezon, który tym samym dopełnił serialowego horoskopu: 12 odcinkom odpowiada 12 znaków zodiaku - ale czy serial spodoba się miłośnikom i miłośniczkom czytania z gwiazd?

Multimedia

"Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach". Powiedz mi jaki masz znak zodiaku, a powiem ci, czy pójdziemy na randkę?

Zdaje się, że takie pytanie przyświeca pierwszym odcinkom serialu, który miał być chyba komedią romantyczną z astrologicznym motywem przewodnim.

Alice Bassi (Claudia Gusmano) - waga z ascendentem w Lwie - to trzydziestoparoletnia kobieta, która czuje, że nic jej się w życiu nie udaje. Ma co prawda piękne mieszkanie i pracę w stacji telewizyjnej, ale wciąż nie może znaleźć miłości. Kiedy jej były facet, Carlo, zaręcza się i ogłasza, że wkrótce zostanie tatą, Alice jest gotowa na radykalne zmiany w swoim życiu. Właśnie wtedy poznaje Tia (Lorenzo Adorni), aktora pracującego w tej samej stacji, który sugeruje, że o dopiero co poznanej kobiecie wie wszystko. Zgaduje jej znak zodiaku i kilka cech charakteru - Tio jest bowiem ekspertem od horoskopów, który szybko staje się „astrologicznym przewodnikiem po złamanych sercach” głównej bohaterki.

Najpopularniejsze filmy i seriale ostatnich tygodni. Sprawdzamy, co było hitemZobacz więcej

Zamysł jest więc całkiem oryginalny: główna bohaterka ma poruszać się po świecie randkowania z astrologiczną mapą i wybierać tylko tych partnerów, którzy są jej pisani w gwiazdach. Jej własne doświadczenia (a także stan upojenia alkoholowego) inspirują ją również do zaproponowania swojemu szefowi (Michele Rosiello), który jest jednocześnie jej obiektem westchnień, pomysłu na astrologiczne reality show. W każdym odcinku uczestnik lub uczestniczka ma wybrać jednego spośród dwunastu kandydatów na wybranka lub wybrankę ich serca, w którym to zadaniu pomaga im oczywiście astrologiczny guru, Tio.

Najgorzej dobrane pary w serialach. Którzy bohaterowie nie powinni być ze sobą? Zobacz galerię!Zobacz więcej

"Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach" - czy warto obejrzeć?

Ciekawy punkt wyjścia jednak szybko gubi się w sztampowej fabule rodem z komedii romantycznych lat dwutysięcznych, a o samej astrologii można dowiedzieć się niewiele. Każdy odcinek odpowiada innemu znaku zodiaku: jest więc dwanaście odcinków rozłożonych na dwa sezony (drugi miał premierę 8 marca) i to, oprócz show, nad którym pracują bohaterowie, jest właściwie jedynym odnośnikiem do tego, co obiecywał widzom pierwszy odcinek serialu.

Tio czyta horoskopy i tłumaczy wpływ pozycji planet na życie bohaterów, ale to wciąż mało jak na obszerność tematu astrologii. Możliwe, że zodiakary, oglądając "Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach", będą nieco zawiedzione.

Zobacz galerię

"Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach" jest dostępny na Netfliksie!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×