"Automaniak" świętuje 18 urodziny! [ZDJĘCIA]

Najstarsza polska produkcja o motoryzacji obchodzi swoje osiemnaste urodziny. Za nami 631 odcinków, 16 sezonów, blisko 2000 testów i ponad 1500 samochodów, które na ekranie mogli oglądać widzowie najpierw TVN, a obecnie TVN Turbo.

Multimedia

„Automaniak” to obowiązkową telewizyjną propozycja dla fanów czterech kółek. Program zadebiutował w maju 1998 roku na antenie TVN. W roli prowadzącego pojawił się wtedy Tomasz Sianecki, do którego kilka odcinków później dołączyła Martyna Wojciechowska.

W kolejnych sezonach, u boku Martyny pojawił się pilot rajdowy Maciej Wisławski. Ten duet prowadzących przez wiele lat opowiadał o samochodach, relacjonował imprezy motoryzacyjne z całej Polski, czy testował debiutujące wówczas na rynku Forda Focus czy Mitsubishi EVO VI.

CZYTAJ TAKŻE: TVN TURBO KOŃCZY 12 LAT!

W 2006 roku powstał „Automaniak MAX”, w którym po raz pierwszy w roli współprowadzącego wystąpił Jarek Maznas. Martyna, Maciek i Jarek oprócz testów zarówno nowych, jak i klasycznych samochodów rozmawiali o motoryzacyjnej pasji z gwiazdami.

Program „Automaniak” w nowej, obecnej pojawił się na antenie TVN Turbo w 2008 roku. W roli prowadzących - czwórka maniaków motoryzacji: Marcin Prokop, Rafał Jemielita, Patryk Mikiciuk, oraz znany już z „Automaniaka MAX” – Jarek Maznas. To właśnie oni oglądają auta centymetr po centymetrze, poddają je najwymyślniejszym testom i sprawdzają na wszystkie możliwe sposoby najmocniejsze i najsłabsze strony wybranych samochodów.

Obecnie trwają prace nad zdjęciami do nowego, siedemnastego już sezonu, który pojawi się w jesiennej ramówce TVN Turbo.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×