Avatar - recenzja internauty Grzegorza

Mimo wielu głosów krytyki, uważam, że "Avatar" to film, który ukazują całą wspaniałość dziedziny filmu, poprzez świetne efekty wizualne i dźwiękowe, znakomity scenariusz, tworzący zupełnie inny świat, a właściwie rzeczywistość.

Multimedia

Świat ten jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Rdzenna ludność Navi, zwierzęta, cuda natury, wierzenia, a wszystko to tworzy jedną całość, która wiąże się wspólnie i jest jednością. Ukazuje jak my ludzie, mimo tego, że uważamy się za mądrych i dalece posuniętych technologicznie, tak na prawdę dążymy do zagłady, a niszcząc powoli siebie, niszczymy wszystko co spotkamy na swojej ziemi, nawet nasz najdroższy dom - ziemię. Nie potrafimy żyć w zgodzie z naturą, nie potrafimy tworzyć z nią jedności, szanować jej - nie kochamy świata, nie kochamy siebie na wzajem.

James Cameron pokazał tym filmem jacy na prawdę jesteśmy obłudni, jak bardzo pragniemy sławy i pieniędzy, by stać się kimś, a przecież nie to jest najważniejsze... Można cieszyć się każdym dniem, bo przecież wszystko co najważniejsze jest wokół nas, a my tak bardzo tego nie doceniamy, lecz wciąż pragniemy więcej i więcej. Dokąd to doprowadzi ? Zapewne z pomocą nauki, jak jest to ukazane w Avatarze, do kolonizacji innych planet (jeśli rozwija się na takowych życie), niszczenie wszystkiego co się na nich znajduje, przez bezsensowną nadmierną konsumpcje i niezdrowy tryb życia.

Film ten jest więc przestrogą, ale przede wszystkim świetnym widowiskiem dla całej rodziny. Nie można się przy nim nudzić, bo w końcu oglądamy coś zupełnie nowego, abstrakcyjnego. Ta innowacja sprawia, że staramy się nawet nie mrugać, by nie przegapić choćby sekundy tego wspaniałego obrazu. Nikt dotąd nie stworzył piękniejszego obrazu science-fiction i nie przekazał w nim tyle ważnej treści o rasie ludzkiej bazując na opowieści o zupełnie innym temacie.

Uważam więc, że Avatar to jeden z najlepszych filmów sci-fi nie tylko ze względu na masę efektów, genialnego reżysera i piękną historię, ale także film, który pokrótce charakteryzuje całą działalność człowieka od zarania dziejów. Ludzie na ziemi powinni zatrzymać się na chwilę i zauważyć jak piękna jest ziemia, i jak wiele dla nas znaczy, aby wreszcie móc o nią zadbać.

Grzegorz Zwoliński

[sc]**PRZECZYTAJ RECENZJĘ REDAKCJI

WRÓĆ DO PROGRAMU TV**[/sc]

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×