"Baby Bump". Vienio promuje jeden z najciekawszych polskich filmów tego roku! [WIDEO]

Polski film „Baby Bump”, który podbija światowe festiwale, najmocniejszy polski debiut ostatnich lat, doczekał się równie mocnego i odważnego teledysku. Za muzyczną oprawą utworu „Shake it like a pro” stoi grupa Salvation Plaza, powstała z inicjatywy legendy polskiego hip-hopu - Vienia. Jest to pierwszy singel promujący soundtrack, który ukaże się w sklepach w dniu kinowej premiery filmu - 3 czerwca.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:

"Baby bump". Zobacz zwiastun ekscentrycznego filmu Kuby Czekaja [WIDEO]

„Baby Bump” zachwyca zarówno w Polsce – reżyserowi przyniósł nominacje do paszportów Polityki, zdobył Wyróżnienie Specjalne na festiwalu filmowym w Gdyni (sekcja Inne Spojrzenie), ale również za granicą. „Baby Bump” zostało świetnie przyjęte na 72. Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymało Queer Golden Lion Award Wyróżnienie Specjalne. Film pokazywany był również na prestiżowym amerykańskim festiwalu South by Southwest (SXSW) w Teksasie.

Salvation Plaza - to kolektyw, który tworzą trzy osoby: Simba, Stefski i Vienio. Projekt powstał przy okazji nagrania utworu „Shake it like a pro”. Grupa powstała z inicjatywy Vienia - legendy polskiej sceny hip-hopowej. Równie dobrze jak z rapem radzi sobie z pisaniem tekstów dla innych wokalistów, a jego ucho i doświadczenie muzyczne mają znaczący wpływ na kompozycje oraz brzmienie grupy. Simba to uznany producent i dj drum'n'bassowy, oraz autor audycji radiowych. Brzmienie zespołu opiera się na jego rozpoznawalnym stylu, jednak utwory Salvation Plaza różnią się od jego własnych produkcji. Stefski to wokalista, gitarzysta i autor-kompozytor piosenek. Wychował się we Francji. W Polsce dał się poznać jako promotor koncertów frankofońskich artystów i autor audycji radiowych. Występuje również na żywo w duecie Stefski & Hutch (Indie-rock). Dwie pierwsze wokalistki związane z kolektywem to Julia Pietrucha oraz Agata Malcherek. Koncept zespołu jest prosty: jesteśmy kolektywem, a nasza muzyka to wypadkowa naszych pasji, doświadczeń, umiejętności i tego co wydaje nam się ciekawe we współczesnej muzyce popularnej.

"BABY BUMP" W KINACH OD 3 CZERWCA

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×