"Baby bump". Zobacz zwiastun ekscentrycznego filmu Kuby Czekaja [WIDEO]

11-latek pragnący poddać się operacji korekty odstających uszu, handel moczem na dużą skalę oraz problemy dorastania - to wszystko zawiera w sobie debiutancki film Kuby Czekaja pt. "Baby bump", który dzisiaj ma swoją światową premierę na festiwalu filmowym w Wenecji w ramach Biennale College Cinema. Prezentujemy Wam zwiastun produkcji.

Multimedia

Mickey House (Kacper Olszewski) sprzedaje własny mocz kolegom zagrożonym wpadką na teście narkotykowym, żeby zarobić na operację odstających uszu. A wygląd to i tak najmniejszy z problemów 11-latka. Dojrzewanie atakuje go w najmniej spodziewanym momencie. Rzeczywistość i wyobraźnia mieszają się, a zdarzenia w domu i w szkole urastają do rangi ostatecznych. Mickey House musi znaleźć w sobie siłę, żeby skończyć to, co się zaczęło.

W filmie wystąpili także m.in. Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift, Sebastian Łach, Andrzej Szeremeta oraz Rafał Maćkowiak.

Reżyser podkreśla, że jego celem było zrobienie filmu nierealistycznego, w konwencji komiksu o fizycznym dorastaniu - gdzie zmieniające się ciało rośnie i zamienia w potwora. "Baby Bump" będzie tworzyć fabularny dyptyk wraz ze wciąż powstającym drugim pełnometrażowym obrazem Kuby Czekaja pt. "Królewicz Olch".

Kuba Czekaj urodził się w 1984 roku we Wrocławiu. Uznanie krytyki zdobył po realizacji etiud "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać" (2009) oraz "Twist & Blood" (2010).

Data polskiej premiery filmu "Baby bump" jeszcze nie jest znana. Zanim produkcja trafi do regularnej dystrybucji, zostanie zaprezentowana na festiwalu filmowym w Gdyni w sekcji "Inne spojrzenie"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×