"Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo". Dokument ujawnia szokującą historię. O czym opowiada?

Serial dokumentalny "Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo" przedstawia szokującą historię fundamentalistycznej sekty, która w 2008 roku wstrząsnęła światem. Trudno uwierzyć, że wydarzyła się naprawdę we współczesnej Ameryce! O czym dokładnie opowiada nowy serial Netflix?

Multimedia

"Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo". Dokument ujawnia szokującą historię. O czym opowiada?

W 2008 roku dramatyczny nalot na Yearning for Zion Ranch w Zachodnim Teksasie zwrócił uwagę całego świata. Funkcjonariusze organów ścigania odkryli przerażające dowody wykorzystywania seksualnego, fizycznego i psychicznego, a opieka społeczna zabrała ponad 400 dzieci. Wyreżyserowany przez laureatkę nagród Emmy i Peabody'ego Rachel Dretzin serial "Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo” ujawnia szokujące szczegóły dotyczące tajnej poligamicznej sekty - Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich - i przedstawia historię jej lidera, samozwańczego proroka Warrena Jeffsa. Czteroczęściowy dokument zawiera niepublikowane wcześniej materiały archiwalne i wstrząsające wyznania odważnych kobiet i mężczyzn, którym udało się uciec. Od małżeństw z nieletnimi i niechcianych ciąż po opresyjny kult Warrena Jeffsa - to historia desperackiej walki z tyranią we współczesnej Ameryce.

Netflix zapowiada nowy serial twórców "Dark". Maciej Musiał i gwiazda "Szkoły dla elity" w obsadzieZobacz więcej

Serial "Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo" to produkcja firm Participant i Ark Media Production, którą wyreżyserowała Rachel Dretzin ("Kto zabił Malcolma X?", "Far From the Tree"). Producentami wykonawczymi dokumentu są Jeff Skoll, Diane Weyermann, Miura Kite, Zachary Herrmann, Rachel Dretzin i Alison Dammann. Grace McNally pełni funkcję współreżyserki i producentki.

Serial "Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo" dostępny jest na Netfliksie!

Nowa strategia giganta streamingowego? Będzie mniej, ale lepiejZobacz więcej

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×