Bajki Disneya. Najlepsze filmy animowane Disneya, które trzeba obejrzeć. TOP30 najlepsze bajki Disneya [GALERIA]

Bajki Disneya - z nimi dzieciństwo to raj na ziemi! Oto najlepsze z najlepszych bajki Disneya, wyprodukowane przez wytwórnię Walta Disneya. Zobacz galerię najlepszych przedstawiające najlepsze filmy animowane Disneya!

Multimedia

Bajki Disneya stare i nowe

Bajki Disneya podbijają serca widzów małych i dużych na całym świecie. Wśród najlepszych filmów animowanych Diseneya są te najstarsze, tj. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", ale i te, które powstały stosunkowo niedawno, np. "Zaplątani" i "Kraina lodu". Bez wątpienia w kategorii bajki Disneya każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy jest fanem opowieści spod znaku przygody czy romantycznej miłości. Najlepsze filmy animowane Disneya są ogólnodostępne i często prezentowane w telewizji czy platformach VOD, takich jak Netflix czy HBO GO.

Zobacz galerię

Mimo, że większość z nas najlepiej wspomina te bajki Disneya, które stały się już klasyką gatunku, wciąż powstają nowe i nie odbiegają od nich poziomem filmy animowane Disneya. Disney urzeka nie tylko pięknymi obrazkami, ale także opowiedzianą historią, dialogami bohaterów oraz znakomitą muzyką, która jest nieodzownym elementem każdej bajki Disneya.

TOP20 najpiękniejszych piosenek z bajek Disneya [WIDEO]Zobacz więcej

Dla kogo bajki Disneya?

Bajki Disneya to nie tylko lekka rozrywka, wylewająca się z ekranu. Filmy animowane spod znaku Diseneya to przede wszystkim doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi, i przy okazji nauczenie ich pewnych uniwersalnych dla świata wartości, takich jak miłość, przyjaźń czy dobro. Bajki Disneya mogą być stałą pozycją na wspólne rodzinne wieczory i z pewnością nie zawiodą ani dzieci, ani rodziców.

Filmy animowane Disneya. Który najlepszy?

Która bajka Disneya według Was jest najlepsza? Macie swój ulubiony film animowany Disneya? A może w naszym zestawieniu brakuje którejś najlepszej bajki Disneya?

Najlepsze nowe bajki i animacje online i w tv

Bajki Disneya, Pixara i DreamWorks, które podbiły serca nie tylko dzieci Zobacz więcej

Prawdziwe przesłanie bajek Disneya [MEMY]Zobacz więcej

Aktualizacja 21.02.2018

Komentarze

Skomentuj
  • fajne (gość)

    bajki z lat jak miałem 5 lat

    08.09.2015 22:39
  • Wielka Fanka bajek (gość)

    Widze, że mało osób oglądało Big Hero 6, albo się wam nie podoba. Ja osobiście polecam :) Co dostarych bajek Disney'a, nie są ani lepsze ani gorsze. Ale mimo wszystko stare znam na pamięć, a do znodzenia nie ma co oglądać, dlatego myślę, że fajnie jest obejrzeć coś nowego :)

    04.09.2015 18:48
  • nie tylko te (gość)

    Ja uwielbiam krainę lodu powstała też para jelsa kocham ją zaplątani ,101 dalmatyńczyków ,Piotruś pan ,Mulan, muj brat niedźwiedź i wiele wiele innych to piękne bajki ale trzeba pochwalić terz producentów strażników marzeń

    01.09.2015 20:32
  • dusia (gość)

    Fajna bajka to droga do Eldorado i Król Egiptu (Mojrzesz)

    24.07.2015 19:23
  • Laura (gość)

    Jeju mimo że mam 16 lat to nadal uwielbiam te bajki. Ale brakuje mi tu "Gdzie jest Nemo", Potwory i spółka" oraz "Madagaskar". Bez bajek dzieciństwo było by nudne :)

    07.06.2015 00:08
  • gan (gość)

    a gdzie wielki mysi detektyw

    11.05.2015 17:52
  • dropf (gość)

    z dziecmi ogladalem bajki nie ma zadnych ciekawych bajek wszystkie sie powtazaja albo sa smutne bez lepszego watku w internecie mogli by emitowac juz jakies nowoczesne bajki dla dzieci..... z radascia i usmiechem.......

    19.04.2015 15:27
  • ... (gość)

    Mi też brakuje tych bajek. A Ok co do ciebie Teraz to są seriale to co wymieniłaś. I akurat Austin & Ally to mądry serial bo opowiada o przyjaźni i miłości. Może nie to co te bajki, ale bardzo mądry serial nie to co Violetta...

    17.03.2015 11:51
  • EmciaPemcia (gość)

    Najlepsze są stare bajki a nie te nowe jak Kraina lodu ale kraine też lubię.

    22.02.2015 11:10
  • Ok (gość)

    Ok napisał:

    Oczywiście Kraina Lodu jest dobrą bajką, ale zgadzam się że popszednie bajki Disney'a są piękniejsze. To co innego co teraz kręcą na Disney channel np. " Powodzenia Chalie, Austin i Ally,... " brakuje mi takich bajek jak tę u góry ;D Nadal je oglądam a jestem za stara :) Ja wszystkie bajki Disney'a lubię ale moje najlepsze to są te : " Król lew, Mała syrenka ( wszystkie 3 części ) Mulan, Kopciuszek ( Też wszystkie części, ale najbardzej pierszą i trzecią ) Hercules i Piortuś pan ( oba części ) oczywiście też Kraine lodu i Zaplątanych.

    Aha, zapomniała bym o " Piękniej i bestii." Piękna opowieść i " Mój brat niedźwiedź " też

    19.02.2015 19:46
  • Ok (gość)

    Oczywiście Kraina Lodu jest dobrą bajką, ale zgadzam się że popszednie bajki Disney'a są piękniejsze. To co innego co teraz kręcą na Disney channel np. " Powodzenia Chalie, Austin i Ally,... " brakuje mi takich bajek jak tę u góry ;D Nadal je oglądam a jestem za stara :) Ja wszystkie bajki Disney'a lubię ale moje najlepsze to są te : " Król lew, Mała syrenka ( wszystkie 3 części ) Mulan, Kopciuszek ( Też wszystkie części, ale najbardzej pierszą i trzecią ) Hercules i Piortuś pan ( oba części ) oczywiście też Kraine lodu i Zaplątanych.

    19.02.2015 19:37
  • anonimowo (gość)

    Mulan i król lew najlepsze <3 ;)

    17.02.2015 21:40
  • Oreł (gość)

    Mój brat niedźwiedź jest najpiękniejszą bajką disneya. Niedocenianie go jest grzechem!!

    29.01.2015 23:31
  • ŚMIESZKA (gość)

    KRAINA LODU

    17.01.2015 14:10
  • Saru (gość)

    A tam kraina lodu. Wiadomo, że jest dobra, wszyscy się nią do obrzydzenia podniecają. A co z Dinosaur (2000), perłą fabuły i animacji, co z filmem Mój Brat Niedźwiedź (2003) w którym drzemie piękno rysunkowe jeszcze, które disney później coraz częściej odrzucał. To były filmy! W dodatku ten pierwszy mocno niedoceniony.

    08.01.2015 15:30
  • Ania (gość)

    A "Kraina lodu " to co? Najgenialniejszy film z tych wszystkich i Disney na nim najwięcej zarobił! Może dla tego go nie ma,że ma dopiero rok...

    22.12.2014 16:52
  • Barbarra (gość)

    Moje wnuczki oglądają teraz różne bajki na kanale Disney. Bardzo lubią Violettę. Dlatego wzięłyśmy razem udział w konkursie na facebook Netii - upiekłyśmy razem tort. SPrwadźcie!

    11.12.2014 13:15
NowszeStarsze