"Bake Off - Ale ciacho! 5" odcinek 10. FINAŁ! Magiczne domki i torty antygrawitacyjne. Wygrał Marcin Błański! [CO SIĘ WYDARZYŁO]

Czas na FINAŁ 5. edycji "Bake Off - Ale ciacho!". O tytuł Polskiego Mistrza Wypieków walczyli: Barbara Dobrzyńska, Tomasz Batko i Marcin Błański. Kto wygrał? Sprawdź, co się wydarzyło w programie!

Multimedia

"Bake Off – Ale ciacho! 5" odcinek 10. - co się wydarzyło w FINALE?

W Finale zmierzyło się troje cukierników: Basia, Tomasz i Marcin. Tematem finałowej konkurencji technicznej był "domek z kart". - Karty musicie upiec i własnoręcznie pomalować - zapowiedział Krzysztof Ilnicki. Ponieważ konkurencja zawierała w sobie pierwiastek magiczny, pojawił się gość specjalny - Magik Y. Na jego prośbę, każdy z finalistów miał wypiec dodatkową kartę i na końcu położyć ją przed swoim wypiekiem.

Finalistki "Bake Off Junior" pomagały w skomplikowanych wypiekach! Kto odpadł? [CO SIĘ WYDARZYŁO]Zobacz więcej

Wieża Marcina została pozytywnie oceniona przez jurorów. Przy wieży Basi okazało się, że nie został zachowany balans smakowy. Karciana konstrukcja Tomasza zajęła trzecie miejsce - jurorzy spróbowali nieco spalonego ciastka. Basia zajęła 2. miejsce, a konkurencję techniczną wygrał Marcin. Po ocenie jurorów, okazało się, że jeszcze przed rozpoczęciem konkurencji, Magik Y przewidział, jaką dodatkową kartę przygotują cukiernicy. Magii stało się za dość!

Czas na konkurencję autorską. Torty antygrawitacyjne, czyli takie, które mają oszukać zmysły, były jej tematem przewodnim. Na wykonanie finałowego wypieku uczestnicy mieli aż 6 godzin! Tomasz postanowił przygotować tort z dwoma rodzajami biszkoptu - waniliowym i orzechowym, przekładanym kremem waniliowo-malinowym z żelką malinową oraz kremem czekoladowo-orzechowym z żelką jeżynową. Marcin podał dwupiętrowy tort z biszkoptem malinowym i konfiturą malinową oraz ciastem kruchym. Górne piętro to biszkopt kakaowy z konfiturą z jeżyn i ptysiami wypełnionymi kremem lawendowym.

Marcelina Zawadzka skończyła 31 lat i zmieniła fryzurę! Jaką metamorfozę przeszła od czasów Miss Polonia?Zobacz więcej

Wypieki finalistów były niezwykłe. Michał Bryś przyznał, że tort Marcina przeniósł go do jednej z najlepszych paryskich cukierni. Tomasz zachwycił jurorów połączeniem smaków w swoim torcie. Pastelowy tort Basi z makaronikami sprawił, że jurorzy zaniemówili. - Oddałaś pokłon absolutnej klasyce, ale w twoim wydaniu ta klasyka jest doskonała - powiedział Krzysztof Ilnicki. To była najdłuższa narada jurorów w historii "Bake Off - Ale ciacho!".

"Bake Off - Ale ciacho!" - 5. edycję wygrał Marcin Błański!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×