"Bake Off - Ale ciacho! 5" odcinek 6. Tort czekoladowy z 8 warstw i ciasta miodowe. Odpadł Rafał Jonko! [CO SIĘ WYDARZYŁO]

W 6. odcinku 5. sezonu "Bake Off - Ale ciacho!" cukiernicy amatorzy musieli stworzyć idealny tort czekoladowy oraz wypiek, w którym główną rolę odgrywa miód. Kogo te zadania przerosły? Sprawdź, kto odpadł!

Multimedia

"Bake Off – Ale ciacho! 5" odcinek 6. - co się wydarzyło?

Za nami półmetek słodkiej rywalizacji. Ostatnio cukiernicy pożegnali Magdalenę, a w tym odcinku - podobnie jak w poprzednich - nikt nie chciał odpaść. Na początek kolejnych zmagań o tytuł Mistrza Wypieków uczestnicy musieli stworzyć tort czekoladowy. Nie mogło być jednak łatwo. Należało skumulować maksymalną ilość czekolady w wypieku i zadbać o to, aby ważył równe 3,8 kg. Dodatkowym wyzwaniem była symetria - jurorzy zwracali uwagę na to, czy zachowany jest idealny kąt prosty między bokami tortu.

Marcelina Zawadzka skończyła 31 lat i zmieniła fryzurę! Jaką metamorfozę przeszła od czasów Miss Polonia?Zobacz więcej

Krzysztof Ilnicki i Michał Bryś degustowali czekoladowe wypieki nie wiedząc, kto jest ich autorem. Zauważyli, że największy problem uczestnicy mieli z symetrią. Krem Tomasza powalił jurorów na łopatki, ale pierwsze miejsce w konkurencji technicznej zajęła Anna.

Ciasto z miodem to temat konkurencji autorskiej. - Z miodu trzeba zrobić głównego bohatera. Miód musi być czytelny, a cały wypiek nie może być przesłodzony - wskazał Krzysztof Ilnicki. Uczestnicy wzięli to sobie do serca i rozpoczęli przygotowania. Powstały m.in. tarta na kruchym spodzie z kremem miodowym, tort z biszkoptu nasączonego miodem gryczanym czy tort z dodatkiem miodu przełożony kremem śliwkowym. Mistrzem Wypieków Tygodnia został Tomasz Batko.

W 6. odcinku 5. edycji "Bake Off - Ale ciacho!" odpadł Rafał Jonko!

Rafał Jonkisz uczy się piec ciastka w "Bake Off - Ale Przepis!"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×