Bananowy protest w telewizji i internecie. O co chodzi? Kto ze znanych publicznie zjadł już banana?

Od kilku dni media zalewają zdjęcia osób jedzących banana. Wiele osób zastanawia się, o co chodzi. Czym jest wszechobecny bananowy protest? Kto ze znanych publicznie zjadł już banana? Zobaczcie!

Multimedia

Dlaczego ludzie - ci znani i ci nieznani - fotografują się, gdy jedzą banana? Wszystko przez skandal związany z usunięciem z Muzeum Narodowego w Warszawie dwóch instalacji wideo, autorstwa Natalii Lach-Lachowicz i Katarzyny Kozyry. Jedno ukazuje blondynkę jedzącą banana, a drugie - kobietę trzymającą na smyczy psy, mające twarze filozofa Friedricha Nietzschego i poety Rainera Rilkego.

Doda zrezygnowała z blondu i zmieniła fryzurę! Jak teraz wygląda?Zobacz więcej

Wskazuje się, że prace zostały usunięte, ponieważ "demoralizują młodzież". Według dyrektora muzeum, prof. Jerzego Mioziołka, w muzeum nie może być miejsca na sztukę promującą ideologię gender, która deprawuje najmłodszych. Zlikwidowania instalacji miało domagać się Ministerstwo Kultury. To oburzyło społeczeństwo, które teraz protestuje przeciwko cenzurze. W akcję zaangażowały się też osoby znane z mediów.

Banana publicznie zjadła już Agnieszka Woźniak-Starak podczas programu "Big Brother Arena" na żywo w TVN7. Z bananami sfotografowali się także m.in. Karolina Korwin-Piotrowska, Magdalena Cielecka, Andrzej Piaseczny i Piotr Stramowski.Zorganizowano też wydarzenie "Jedzenie Bananów Przed Muzeum Narodowym" na Facebooku. Akcja ma odbyć się w poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 18.00.

AKTUALIZACJA: 29 kwietnia przed południem dyrektor Muzeum Narodowego wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że misją MNW jest prezentowanie różnorodnych kierunków i postaw artystycznych, co w sytuacji bardzo ograniczonych warunków lokalowych powoduje, iż muszą następować kreatywne zmiany. Z respektem należnym każdemu obiektowi muzealnemu zarówno te prace, jak i inne, trafią na pewien czas do magazynu, by ustąpić miejsca innym. Dodał przy tym, że jego wcześniejsza wypowiedź została opublikowana bez jego autoryzacji.

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Aaaa (gość)

    Szczyt wszystkie bagno

    29.04.2019 12:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×