Bartłomiej Topa o swoim bohaterze w serialu "Wataha" [WIDEO]

12 października odbędzie się premiera nowej produkcji HBO „Wataha”. Serial opowiada o strażnikach granicznych w Bieszczadach. W rolach głównych występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska oraz Aleksandra Popławska.

Multimedia

Obyczajowo-sensacyjny serial "Wataha" opowiada o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, pełniących służbę przy wschodniej granicy Polski. Spokój pograniczników burzy eksplozja, w której ginie znaczna część tytułowej watahy. Jedynym ocalałym z wypadku jest Wiktor Rebrow (Leszek Lichota). Mężczyzna stara się za wszelką cenę rozwikłać kryminalną zagadkę, w którą został uwikłany. Pomagają mu w tym nowi funkcjonariusze, m.in. Adam „Grzywa” Grzywaczewski (Bartłomiej Topa) oraz Natalia Tatarkiewicz (Magdalena Popławska).

Mój bohater przyjeżdża z Warszawy w trudnym dla straży granicznej momencie. „Grzywa” chce wesprzeć Rebrowa, pomóc mu w jego pracy. Utrata kilku naszych kolegów w wyniku wybuchu spowodowała poważne komplikacje w rejonie bieszczadzkim. Od tego wybuchu zaczyna się cała historia dochodzenia do prawdy, która jest dla wielu niewygodną prawdą, szukania winnych, szukania przyczyn tego, co się wydarzyło. Jesteśmy stawiani na symbolicznej granicy moralnej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Bartłomiej Topa, odtwórca jednej z głównych ról w serialu „Wataha”.

Granica jest jednym z głównych motywów, który interesuje twórców serialu. Akcja „Watahy” osadzona jest na granicy polsko-ukraińskiej, będącej również granicą Unii Europejskiej, ale termin granicy należy rozumieć również metaforycznie. Bohaterowie serialu stają przed ważnymi wyborami moralnymi i będą musieli ocenić, które z granic należy przekroczyć, a od których trzymać się z daleka. Również grany przez Topę funkcjonariusz Straży Granicznej będzie musiał podjąć wiele trudnych decyzji, od których zależeć będzie jego kariera, a nawet życie.

CZYTAJ TAKŻE: BARTŁOMIEJ TOPA I LESZEK LICHOTA ZAGRAJĄ STRAŻNIKÓW GRANICZNYCH W SERIALU "WATAHA" [WIDEO] ODKODOWANY WEEKEND W HBO WRAZ Z PREMIERĄ SERIALU "WATAHA"

– *Grzywa jest introwertykiem. Jest naciskany przez wiele wpływowych grup. Musi wykonywać swoje codzienne zadania, swoja służbę, a jednocześnie jest popychany do działań, które niekoniecznie są moralnie właściwe. To jest bardzo tajemnicza postać, to facet, który próbuje rozwikłać zagadki z przeszłości i nie jest mu z tym łatwo* – dodaje aktor.

Sześcioodcinkowy serial „Wataha” wyreżyserowali Michał Gazda i Kasia Adamik. Premiera serialu odbędzie się w niedzielę, 12 października, o godz. 20.10 w HBO. Serial będzie dostępny również w HBO GO i HBO OD. Pierwszy odcinek „Watahy” będzie odkodowany na antenie HBO i HBO GO.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×