"Barwy szczęścia". Andrzej Kowalczyk nie żyje! Był aktorem znanym z polskich seriali!

Kolejne smutne wieści z aktorskiego świata. 18 marca zmarł Andrzej Kowalczyk, aktor znany z polskich seriali. Miał 69 lat.

Multimedia

Andrzej Kowalczyk nie żyje. O śmierci aktora poinformował katowicki oddział Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Na facebooku katowickiego ZASP czytamy:

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi, Andrzeja Kowalczyka. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Żonie, synowi i wszystkim bliskim składamy najgorętsze wyrazy współczucia.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Rodzina i przyjaciele żegnają wybitnego aktora!Zobacz więcej

Na stronie Chorzów Miasto Kultury dodatkowo czytamy: Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Kowalczyk, aktor związany z chorzowskim Teatrem Rozrywki przez ponad dwie dekady. Lubiany przez kolegów z zespołu i publiczność, miał w swoim dorobku szereg ról, którymi trwale zapisał się w historii chorzowskiej sceny.

Andrzej Kowalczyk miał 69 lat. Urodził się 20 grudnia 1952 roku w Koninie. W 1978 roku ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Na ekranie zadebiutował jeszcze w 1972 roku, gdy zagrał w serialu "Chłopi". W 1994 roku znalazł się w obsadzie filmu "Śmierć jak kromka chleba", w 2006 roku zagrał w filmie "Hiena", a w 2012 roku pojawił się w "Jesteś bogiem". Widzowie znali go także z polskich seriali; zagrał w takich tytułach jak m.in. "Święta wojna", "Pierwsza miłość", "Przyjaciółki" czy ostatnio "Barwy szczęścia".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Szeląg barbara (gość)

    Przykre słyszeć że zmarł Krzysztof Krawczyk będzie śpiewał aniołom w niebie

    06.04.2021 11:52
  • Dog (gość)

    Bardzo mi przykro składam kondolencje dla rodziny

    20.03.2021 18:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×