"Barwy szczęścia". Ciężarna Katarzyna Glinka publikuje osobiste zdjęcie i apeluje do ministra zdrowia

Katarzyna Glinka spodziewa się swojego drugiego dziecka. Okazuje się jednak, że w związku z pandemią koronawirusa ma wiele obaw związanych z porodem. Postanowiła opublikować osobiste zdjęcie i zaapelować do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Multimedia

Katarzyna Glinka apeluje do ministra zdrowia

W 2020 roku Katarzyna Glinka po raz drugi zostanie mamą. W dobie pandemii koronawirusa, będąc w zaawansowanej ciąży, aktorka nie ukrywa, że ma wiele obaw dotyczących porodu. Aby zwrócić uwagę na ważną dla wszystkich rodzin oczekujących potomka sprawę, opublikowała osobistą fotografię. "Zdecydowałam się opublikować zdjęcie ,które nie znalazłoby się w social mediach.Te niezwykle intymne momenty z mojego życia uwieczniam w obiektywie ale zwykle dzielę się tylko z najbliższymi. Jednak w słusznej sprawie uznałam ze warto" - napisała Glinka.

Ciężarna Katarzyna Glinka na wakacjach. "Crazy Mom. I taką właśnie chcę być"Zobacz więcej

Glinka zauważa, że obecne zalecenia Ministerstwa Zdrowia są bardzo krzywdzące dla kobiet, które wspólnie z partnerem chciałyby przeżyć poród. Ze względów prewencyjnych, wydano bowiem zalecenie, które odradza uczestniczenia mężczyzny w porodzie.

Obecne zalecenia nie są zgodne ze stanowiskiem WHO, są bardzo krzywdzące dla zdrowych rodziców którzy chcą przeżywać wspólnie cud narodzin i dodatkowo obciążają przeciążony personel na porodówkach, który musi w tej trudnej sytuacji wykazywać większe wsparcie rodzącej. (...) Jeśli ja zostanę wpuszczona do szpitala to mój parter w 100 procentach ma te same wirusy i bakterie... są tez testy na obecność wirusa .

Aktorka zauważyła też, że w innych krajach (za przykład podała Niemcy), porody rodzinne nie zostały zabronione. "Mam wrażenie ,ze jest o co powalczyć i przemyśleć czy nie da się przeprowadzać porodów rodzinnych zachowując jednocześnie wszelkie możliwe środki ostrożności" - stwierdziła Katarzyna Glinka.

Katarzyna Glinka o ciąży w czasie epidemii. "Wszystko odbywa się w nowych okolicznościach"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • gość (gość)

    Osobnik o nicku gość ci odpowie.Znasz trochę literatury?to napisz co powiedział Norwid o Polakach i do tej pory nic się nie zmieniło.Chociaż o tym kimś trudno pisać Polka bo korzenie ukraińskie.

    08.04.2020 18:20
  • Hubert (gość)

    Jeżeli pani Katarzyna miałaby się zarazić od ojca swego dziecka, to już by to nastąpiło. W takim przypadku dziecko z miejsca zaraziłoby się od niej. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań merytorycznych do obecności ojca podczas porodu. To samo dotyczy wszystkich innych par, które znalazły się w identycznej sytuacji. Dodam tylko jeszcze, że wpisy osobnika o nicku "gość" są co najmniej niesmaczne.

    08.04.2020 09:14
  • gość (gość)

    Tak napisałam "takie coś" bo to jest "takie coś".Moja sąsiadka nie może odwiedzić chorej na koronowirtusa córki i też nie wiadomo czy będzie mogła zrobić jakiś pogrzeb a "takie coś" chce chłopa do porodu.Nie wstyd wam pokazywać się w tak nieprzyjemnej sytuacji przed chłopem? a chłop nie nabierze obrzydzenia do takiej baby?poczytajcie dobrych psychologów a nie jak stado baranów chłopa do porodu.Dlaczego o starej kobiecie piszecie "kasia"?

    08.04.2020 06:42
  • Waldi (gość)

    I nawet w takiej sytuacji jaką mamy teraz niektórzy tworzą jakieś pojęcie Kasta Sędziowska czy Kasta Celebrycka które niby uzurpują sobie jakieś większe prawa od innych ludzi co nie jest prawdą akurat w przypadku pani Kasi więc naprawdę zastanówcie się co za brednie wypisujecie w takiej sytuacji jaką mamy w kraju a wystarczyło by się po prostu wczytać co pani Kasia ma do przekazania.

    07.04.2020 21:08
  • Waldi (gość)

    Ja uważam w przeciwieństwie do Niektórych tu piszących na tym forum i tych którzy zarzucają pani Kasi Glince brak Kultury a sami o niej piszą "to coś" o człowieku sami nawołując do szacunku i kultury a sami tej kultury niestety nie posiadając Hipokryci. ale wracając do Pani Kasi Glinki uważam że ma ona sporo racji że tatusiowie powinni być obecni przy porodach swoich dzieci i wspomagać ich mamę w tym trudnym momencie chociażby dlatego że skoro śpisz z partnerem w jednym łóżku w domu to i tak jeśli ty jesteś zarażona to on też i jest duża szansa że ty i tak wirusa przytargasz na odział sama i tak więc chyba nie ma to zbyt wielkiej różnicy oczywiście z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa takie porody musiały by się odbywać. A wracając do tych osób które tak atakujecie panią Kasie zastanówcie się co piszecie i jak się ta kobieta może czuć czytając wasze wpisy i zarzucając pani Kasi Kulturę sami jej od siebie wymagajcie nie bądźcie hipokrytami proszę was Pani Kasi przecież chcę porodów rodzinnych owszem ale z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa więc doskonale wie co się teraz dzieje. Zacznijcie szanować ludzi w końcu możecie kogoś nie lubić ale miejcie do tej osoby szacunek.

    07.04.2020 21:03
  • fessta (gość)

    Będziemy atakowani wieloma podobnymi informacjami.Wirus dobitnie pokazał plebsowi,że celebryci oraz ich życie nie są im potrzebne...

    07.04.2020 19:49
  • Gaja (gość)

    Moze warto poswiecic troche uwagi malenstwu a nie tylko temu ze ja chce byc z partnerem by przywitac malenstwo razem .Na to bedzie czas w domu a teraz trzeba zastosowac sie do zalecen jakie w tej chwili obowiazuja.Nie ważne co jest w innym kraju mieszkamy w Polsce i obowiazuja nasze przepisy nie jest to czas na pokazywanie palcem jak dziecko ze inni moga a ja nie.

    07.04.2020 18:14
  • Krystyna (gość)

    Dlaczego polskie kobiety nie mogą rodzić jak inne w cywilizowanych krajach UE ?

    07.04.2020 13:24
  • Krystyna (gość)

    Dlaczego polskie kobiety nie mogą rodzić jak inne w cywilizowanych krajach UE ?

    07.04.2020 13:24
  • Mama (gość)

    To cudowne jak jest obok Ciebie bliska osoba w tak ważnym momencie.Moim zdaniem tatusiowie powinni być obecni👍

    07.04.2020 12:32
  • ego (gość)

    Oprócz specjalnej kasty sędziowskiej jest też kasta celebrycka. I oto dała głos jej przedstawicielka. W ten sposób okazała się nie tyle aktorką co komediantką. Obydwie kasty uzurpują sobie specjalne traktowanie.

    07.04.2020 12:31
  • Agnieszka (gość)

    Kobieto, zrozum o tym co się dzieje pandemia korona wirusa bardzo szaleje.

    07.04.2020 12:30
  • Agnieszka (gość)

    Kobieto, zrozum o tym co się dzieje pandemia korona wirusa bardzo szaleje.

    07.04.2020 12:30
  • Agnieszka (gość)

    Kobieto, zrozum o tym co się dzieje pandemia korona wirusa bardzo szaleje.

    07.04.2020 12:29
  • Agnieszka (gość)

    Kobieto, zrozum o tym co się dzieje pandemia korona wirusa bardzo szaleje.

    07.04.2020 12:29
  • Agnieszka (gość)

    Kobieto, zrozum o tym co się dzieje pandemia korona wirusa bardzo szaleje.

    07.04.2020 12:29
  • Kasia (gość)

    To ,,coś"-tak wypowiada się człowiek o innym człowieku i jeszcze uważa się za kogoś lepszego.A przecież można wyrazić słowa krytyki bez ubliżania.

    07.04.2020 12:26
  • Ka (gość)

    Widac ze odezwali się Ci co najwięcej wiedzą o porodach ... Kobieta ma racje! Skoro spisz z mężczyzną w jednym łóżku to jak miałaś sie zarazić to sie zarazilas i przytargasz to na porodowke sama. A mężczyzna po porodzie mógłby w ogromnym stopniu odciążyć i rodzaca i personel! Juz widze te z najwiekszymi mozgami i pilkami zamiast brzucha obladowane wszystkimi niezbednymi rzeczami z listy wyprawkowej na glowie niosac zgrzewke wody i ciagnac przywiazane do nogi nosidełko

    07.04.2020 12:20
  • Lipowska Alicja (gość)

    W tej sytuacji mister zdrowia ma rację, najważniejsze jest zdrowie dziecka i matki.Tatuś niech pozostanie w domu i czeka cierpliwie na narodziny.Było tak kiedys i dzieci i nic się nie stało.Widzimisię celebrytów .

    07.04.2020 12:15
  • Normalność (gość)

    Biada człowiekowi, który nie ma rozumu w głowie! Co jeszcze musi się wydarzyć by niektórzy wrócili z obłoków na ziemię, liczy się u nich tylko JA, co mają powiedzieć Ci co umierają osamotnieni i nie mogą być godnie pochowani!!!! ludzie opamiętania !!!!!

    07.04.2020 12:12
NowszeStarsze