"Barwy szczęścia". Kazimierz Mazur nie żyje. Słynny aktor zmarł w wieku 74 lat

Nie żyje Kazimierz Mazur. Słynny aktor, znany między innymi z roli Tomasza Wiśniewskiego w serialu "Barwy szczęścia" odszedł w wieku 74 lat. Informację o jego śmierci przekazała agencja Wink Managment, z którą współpracował.

Multimedia

Kazimierz Mazur nie żyje

O śmierci Kazimierza Mazura za pośrednictwem swojego konta na Facebooku poinformowała agencja Wink Managment, z którą współpracował on od wielu lat. Aktor zmarł 6 września 2022 roku. Póki co, przyczyna jego śmierci nie została podana do publicznej wiadomości.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia" — czytamy na profilu agencji Wink Managment na Facebooku.

Kazimierz Mazur urodził się 2 grudnia 1948 roku. W 1974 r. ukończył on studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Tomaszka Niechcica w filmie i serialu "Noce i dnie". Widzowie mieli także okazję go widzieć w produkcjach takich jak: "Dom", "40-latek. 20 lat później", "Wiedźmin" czy w serialu "Na Wspólnej". W ostatnich latach można było go najbardziej kojarzyć za sprawą postaci Tomasza Wiśniewskiego w "Barwach szczęścia".

Prywatnie Kazimierz Mazur był ojcem innego znanego aktora - również Kazimierza Mazura, którego z pewnością znają widzowie serialu "Na Wspólnej". Syn również postanowił pożegnać swojego ojca za pośrednictwem swojego konta na Instagramie.

Zobacz galerię

Halina Frąckowiak wspomina zmarłego Edwarda Hulewicza. Ujawniła szczegóły na temat jego chorobyZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Dorota (gość)

    Wieczne odpoczywanie racz dać mu Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków Amen Niech dobry Bóg odpłaci mu za jego rolę

    06.09.2022 15:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×