"Barwy szczęścia". Obsada kiedyś i dziś. Jak zmienili się bohaterowie serialu?

Dokładnie 27 września 2007 roku na antenie TVP2 zadebiutował serial "Barwy szczęścia". Górkowie, Walawscy, Pyrkowie i ich przyjaciele szybko podbili serca widzów. Produkcja zdobyła wszystkie 4 Telekamery i do dzisiaj jest najpopularniejszym serialem codziennym w Polsce o średniej oglądalności 3,5 mln telewidzów.

Multimedia

Nie sposób wymienić wszystkich artystów grających w "Barwach szczęścia", przypomnijmy tylko takie nazwiska, jak: Katarzyna Glinka, Ewa Ziętek, Krzysztof Kiersznowski, Katarzyna Zielińska, Sławomira Łozińska, Stanisława Celińska, Marieta Żukowska, Dorota Kolak,Bronisław Wrocławski, Marcin Perchuć, Adrianna Biedrzyńska, Marzena Trybała, Zbigniew Buczkowski, Marta Nieradkiewicz, Marcin Hycnar, Grzegorz Małecki, Hanna Stankówna, Agnieszka Wagner i wielu wielu innych.

Mało kto występuje od początku w serialu. Oni wytrwali prawie 15 lat! Zobacz więcej

Ogromną popularność serial przyniósł m.in. Katarzynie Glince, której bohaterka pojawiła się już w pierwszym odcinku. - Ilość problemów, które spadają na głowę Kasi Górki, czasami wywołuje u mnie zawroty głowy! - żartuje aktorka. - Zastanawiam się, jakim ona musi być człowiekiem, skoro przyciąga do siebie tyle ekstremalnych zdarzeń... I co jeszcze spotka ją w życiu!

Jak w ciągu ostatnich lat zmieniła się Marta Walawska – bohaterka, w którą wciela się Katarzyna Zielińska? - Wydaje mi się, że na początku Marta była bardziej otwarta na świat, przedsiębiorcza, pewna siebie, gotowa na nowe działania. Potrafiła poradzić sobie ze wszystkim. W kolejnych sezonach scenarzyści ocieplili ją, pokazali, że ta silna kobieta, jak każdy, też ma czasami gorsze momenty. Zmieniła się w osobę, która potrafi pomóc wszystkim, ale z własnymi problemami już tak dobrze sobie nie radzi. Ale właśnie dzięki temu, że jest wrażliwa na problemy innych, wielu widzów ją pokochało – zdradza Zielińska i dorzuca z uśmiechem: - Regularnie rozmawiam ze scenarzystami o Marcie i o tym, co wydarzy się w jej życiu. Mam wpływ na losy mojej postaci i poszczególne wątki, dlatego można powiedzieć, że przez te lata zmieniała się razem ze mną!

Na czele zespołu scenarzystów "Barw szczęścia" od początku stoi królowa polskich seriali - Ilona Łepkowska. To właśnie ona stworzyła nową produkcję i do dziś dba o to, by w każdym odcinku na fanów czekała dawka emocji. Których bohaterów przez lata polubiła najbardziej? - Darzę sentymentem wszystkie wątki związane z dziećmi i młodzieżą. Patrzę, jak młodzi aktorzy rosną i sprawia mi to frajdę jak mamie. Marek Molak, gdy zaczynał pracę na planie "Barw szczęścia", był kilkunastoletnim chłopcem z trudną sytuacją życiową, a teraz jest ojcem i mężem. To wszystko dzieje się na naszych oczach – mówi Łepkowska.

Widzów serialu czekają wielkie zmiany! Wszyscy na to czekali! Zobacz więcej

Co na to Marek Molak? Młody aktor przyznaje, że grany przez niego bohater - Hubert Pyrka - przez lata stał się nieodłączną częścią jego życia. - Traktuję ludzi z ekipy realizującej "Barwy szczęścia" jak rodzinę. Dorastałem z nimi, dużo się od nich nauczyłem. Utrzymuję kontakt z wieloma osobami z planu, nie tylko aktorami – zdradza artysta i dodaje, że niedawno w serialu wystąpił także jego 3-letni synek: Krzyś. - Zagrał jedno z dzieci w klubiku, który prowadziły Klara i Ada. Ma niebieskie oczy i jasne włosy - bardzo ładnie wygląda w kadrze. Szybko zaaklimatyzował się na planie, dziwiło go jedynie, że co chwilę powtarzają się te same zdarzenia. Że podczas kolejnych dubli zachowuję się i mówię to samo, a jakaś pani co chwila daje mu tę samą zabawkę! - wspomina z uśmiechem dumny tata.

Od początki emisji w "Barwach szczęścia" występuje także Izabela Zwierzyńska – jako Iwona Pyrka. Która z zagranych scen okazała się dla niej największym wyzwaniem? - Szczególnie w pamięć zapadł mi wątek, w którym moja bohaterka miała romans ze swoim nauczycielem. Gdy ją odrzucił, podjęła próbę samobójczą. Teraz myślę o tych scenach i wiem, że zagrałabym je inaczej. Wtedy to było dla mnie ogromne wyzwanie, miałam zaledwie siedemnaście lat, mniejsze doświadczenie życiowe, trochę się stresowałam – wyznaje gwiazda.

Gorąca jesień w serialach. Śmiertelne choroby, rozstania, wielkie powroty - dramat goni dramat w nowych odcinkach!Zobacz więcej

Jak lata spędzone na planie "Barw szczęścia" wspominają serialowe gwiazdy? - Czasami wracam do starych fotografii, do tego co robiłam kiedyś, gdzie mieszkałam, na jakim etapie byłam, gdy zaczynałam pracę na planie "Barw szczęścia" i w jakim miejscu jestem teraz – wyznaje Katarzyna Zielińska. - To dla mnie ważny okres, bardzo dużo się w tym czasie wydarzyło i w pracy, i prywatnie. Jestem zadowolona – gdybym jeszcze raz mogła zdecydować, jaką przed laty wybrać drogę, nic bym nie zmieniła.

Co zapewnia "Barwom szczęścia" sukces – zdaniem Katarzyny Glinki? - Widzowie oglądają nasz serial, bo jest o emocjach, miłości, przemijaniu. Wiele wątków dotyczy współczesnych, także drażliwych, problemów społecznych, które dla nich przybliżamy. Odnosimy się do trudnych spraw w danym momencie, otwieramy ludzi i oswajamy z różnymi zagadnieniami. Gwiazda zdradza także, jakie niespodzianki czekają fanów serialu w nowym sezonie. - Wątek Kasi i Łukasza wkroczy w świat zorganizowanej przestępczości. Na rodzinę mojej bohaterki spadnie śmiertelne niebezpieczeństwo. Dotykamy najważniejszych wartości - Kasia będzie martwić się o życie dziecka, partnera i swoje. Dla aktora to jedne z najciekawszych wyzwań, a dla widzów atrakcja – zapowiada K. Glinka. - Sądzę, że miłośnicy „Barw szczęścia” będą z niecierpliwością czekać na kolejne odcinki i – mam nadzieję – nadal kibicować mojej bohaterce! - mówi Glinka.

Zobaczcie w naszej galerii, jak zmieniali się bohaterowie!

Zobacz galerię

"BARWY SZCZĘŚCIA" OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 20:1- W TVP2!

Komentarze

Skomentuj
 • KATARZYNA ZAK (gość)

  KAZIMIERZ KACZOR

  14.10.2021 20:20
 • Bona (gość)

  Kto wybral na Karine te ciemnoskora dziewczyne ??? Przeciez ta osoba jest mdla,bez jakichkolwiek emocji.Moze plakac czy smiac sie a twarz pozostaje zawsze taka sama.Jest nudna to taki manekin na scenie.RATUNKU przestane ogladac ten film dzieki tej panience

  19.11.2018 20:41
 • aneczka (gość)

  Uwielbiam Barbare Kurudej Szatan

  13.01.2018 19:16
 • KATARZYNA DĄBROWSKA (gość)

  SYLWESTER MACIEJEWSKI

  08.09.2017 15:00
 • BARBARA KURDEJ SZATAN (gość)

  KATARZYNA ŻAK

  08.09.2017 14:55
 • KAROL STRASBURGER (gość)

  VIOLA ARLAK

  08.09.2017 14:52
 • renata (gość)

  gdzie moje hadżiki

  05.09.2017 14:54
 • ANDRZEJ ZIELIŃSKI (gość)

  DARIA WIDAWSKA

  04.09.2017 09:04
 • MAREK KALITA (gość)

  MARTA LIPIŃSKA

  02.09.2017 09:09
 • ARTUR DZIURMAN (gość)

  TOMASZ SAPRYK

  01.09.2017 18:04
 • MAŁGORZATA FOREMNIAK (gość)

  MACIEJ MUSIAŁ

  01.09.2017 18:01
 • oluninia (gość)

  Uwielbiam Helenę Englert!!!!!!!!!!!!!!

  30.07.2017 14:06
 • hyaha (gość)

  Uwielbiam Helenę Englert!!!!

  27.07.2017 18:14
 • teresa (gość)

  oglądam każdy odcinek i goraco kibicuje

  12.10.2016 10:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×