„Barwy szczęścia”. Piotr Gembarowski zaliczył kilka poważnych wpadek i pogrzebał swoją karierę. Po latach powrócił na salony jako aktor!

Piotr Gembarowski był niegdyś jasną gwiazdą na firmamencie Telewizji Polskiej. Dziennikarz prowadził „Teleexpress”, był związany z Edytą Górniak i... pogrzebał swoją dziennikarską karierę kilkoma poważnymi wpadkami. Jak wygląda i co robi dziś Piotr Gembarowski?

Multimedia

Piotr Gembarowski kiedyś i dziś

Niegdyś popularny dziennikarz i prezenter Piotr Gembarowski wrócił na orbitę polskiego show-biznesu. Przed laty prowadził między innymi „Teleexpress”, pasmo śniadaniowe „Kawa czy herbata?” i „Pytanie na śniadanie” oraz rozmawiał z czołowymi politykami w programie „Gość Jedynki”. To właśnie w tym programie jedną rozmową mocno zachwiał swoją karierą. Podczas wywiadu z Marianem Krzaklewskim, kandydatem na urząd prezydenta w 2000 r., z powodu sposobu prowadzenia dyskusji został zawieszony na trzy miesiące przez stację. Od prezentera odwróciło się wówczas sporo osób ze środowiska, krytykując jego zachowanie.

Piotr Gembarowski - wpadki, skandale

Mimo bojkotu jego osoby, Gembarowski nie zniknął wówczas z mediów. Po przymusowej przerwie trwającej niespełna 3 miesiące, od 7 października do 31 grudnia 2000 roku, wrócił w 2001 roku na antenę i przez ponad kolejne trzy lata przeprowadził wiele wywiadów. Jednak w 2004 r. odszedł ze stacji. Wcześniej zaliczył jeszcze jedno potknięcie - zarzucił Polskiej Agencji Prasowej nierzetelność podczas rozmowy z wicepremierem, ministrem finansów Grzegorzem Kołodką z 9 grudnia 2002. Za swoje słowa przepraszał. Jednak to rozmowa z kandydatem rzuciła największy cień na jego karierę.

Los nie oszczędzał pierwszej damy polskiej piosenki. Jej życie naznaczone było tragediamiZobacz więcej

Gdy we władzach TVP nastąpiła zmiana warty, nie miało znaczenia, że ja od lat robię dobre wywiady. Liczył się tylko ten jeden z Marianem Krzaklewskim. Telewizja była moim życiem, codziennością, pasją. Spędziłem w niej całą moją dorosłość. Musiałem nauczyć się żyć w zupełnie nowej rzeczywistości. Po moim rozstaniu z TVP większość tak zwanych przyjaciół odwróciła się ode mnie. Stałem się persona non grata, towarzysko osobą niemodną, niepożądaną. Została przy mnie tylko garstka ludzi - przywołuje wypowiedź Gembarowskiego magazyn Viva!.

Z krytyką swojej osoby Gembarowski miał doświadczenie. Prezenter przez jakiś czas był w związku z Edytą Górniak. Para pierwszy raz publicznie pokazała się na gali Fryderyków w marcu 1995 r. Niedługo później rozstali się w atmosferze skandalu - piosenkarka, jak przywołuje serwis Pomponik.pl, była przekonana, że Gembarowski ją podsłuchuje i oskarżała go o stalking, a dziennikarz wszystkiemu wówczas zaprzeczał.

Piotr Gembarowski kiedyś i dziś

Po rozstaniu ze stacją, wobec braku propozycji pracy w ukochanej branży, Gembarowski założył własną firmę. Zajmował się doradztwem w zakresie w wizerunku zarówno dla osób fizycznych, jak i całych firm. W portfolio jego firmy byli między innymi ukraińscy politycy, którzy ubiegali się o mandat w wyborach parlamentarnych i samorządowych. Sam Gembarowski zajął się organizacją szkoleń dla kadry kierowniczej, w tym manadżerów, z zakresu wystąpień publicznych i komunikowania się z mediami.

Odnajduję się bardzo dobrze jako trener z zakresu wystąpień publicznych. Lubię pomagać ludziom, którzy mają pewnego rodzaju zahamowania wynikające z nieśmiałości i braku doświadczenia, jeżeli chodzi o wystąpienia publiczne. Oprócz tego mam bardzo wiele zainteresowań prywatnych - przywołuje słowa dziennikarza z jego strony serwis Pomponik.pl.

Artur Barciś i Cezary Żak ponownie razem na scenie! Na premierze błyszczała Anna Iberszer!Zobacz więcej

Ponieważ dziennikarstwo było i jest jego prawdziwą pasją, nie potrafił z niego całkowicie zrezygnować - pisał artykuły dotyczące motoryzacji dla czasopisma „Golf&Life”. Związał się także ze stacją Antyradio, gdzie przez dwa lata, od 2006 do 2008 roku, codziennie przeprowadzał wywiady z politykami, przypomina serwis Plejada.pl. Na wizję ponownie zawitał po ośmiu latach za sprawą współpracy ze stacją Superstacja, gdzie od 2012 do czerwca 2017 roku prowadził program „Debata Piotra Gembarowskiego”. Po trzech latach przerwy znów wrócił przed kamerę - jako prezenter internetowej telewizji Comparic24.TV. Po latach powrócił przed obiektyw kamery - i to byłego pracodawcy, TVP. Jak jednak donosi serwis Plejada.pl, tym razem w zupełnie innej roli.

Piotr Gembarowski - co robi dziś

Piotr Gembarowski przed kamery wraca w roli... aktora wcielającego się w rolę reportera. Gembarowski dostał rolę w popularnym serialu TVP „Barwy szczęścia”. Jako aktor robi to, co robił całe życie - relacjonuje wydarzenia. Jego postać, polski reporter wysłany do Włoch, relacjonuje bowiem dramatyczną akcję ratunkową. Akcja toczy się w malowniczym miasteczku na południu Sycylii, gdzie wskutek trzęsienia ziemi, pod gruzami zawalonego budynku utknęła Kasia Górka, grana przez Katarzynę Glinkę.

Czy występ aktorski w popularnym serialu oznacza, że Gembarowski się przebranżowił? Tego dowiemy się z czasem. Jedno jest pewne - jest obyty z kamerą jak mało kto.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×