"Batman". Nie żyje jeden z najlepszych kaskaderów filmowych. David Lea odszedł w wieku 67 lat

David Lea był jednym z członków ekipy, która tworzyła "Batmana". Nie każdy fan tej filmowej serii wie, że to właśnie on był kaskaderskim wsparciem dla Michaela Keatona. Dubler miał na swoim koncie wiele innych imponujących doświadczeń zawodowych. Specjalista od sztuk walki zmarł 6 sierpnia po walce z chorobą.

Multimedia

David Lea zmarł w wieku 67 lat. Był jednym z najlepszych filmowych kaskaderów

Widowiskowe sceny bójek czy skoki z wieżowców wyglądają na łatwe i przyjemne na ekranie. W rzeczywistości przygotowanie takich sekwencji w filmie nie jest łatwe. Przy produkcjach pełnych akcji aktorzy wspierani są przez specjalistów, którzy są wyszkoleni do tego, jak zrobić odpowiednią kombinację ruchów tak, aby wyglądała zjawiskowo dla widzów. Jednym z najbardziej znanych kaskaderów w wielkiej branży filmowej był David Lea. To on wspomagał Michaela Keatona na planach filmów o Batmanie. Lea zmarł 6 sierpnia. Miał on 67 lat. Rodzina nie podzieliła się szczegółami związanymi z jego stanem i przebiegiem leczenia. Jak podaje serwis Wirtualna Polska, prasa miała ustalić, że przyczyną zgonu był nowotwór.

Odszedł w otoczeniu najbliższych. Wasze miłe słowa i życzenia są w tym czasie doceniane. Dave, byłeś wojownikiem do końca. Spoczywaj w pokoju – oświadczenie dla prasy przytacza wyżej wspomniany portal.

Stan Anne Heche jest krytyczny. Rodzina aktorki musiała podjąć trudną decyzjęZobacz więcej

Wszystko zaczęło się od "Batmana", czyli kariera Davida Lea

Urodzony w Londynie David Lea od dzieciństwa był fanem sportu i sztuk walki. Jego idolem miał być Bruce Lee. Pomysł na połączenie swojej pasji z pracą pojawił się u niego bardzo wcześnie. Od samego początku uparcie dążył do swojego celu. Kluczowym dla jego kariery był angaż w przywoływanej już serii "Batman". Od tego wszystko się zaczęło. Później David pracował przy takich tytułach jak "Zabójcza broń III", "Bohater ostatniej akcji" czy "Człowiek demolka". Mimo upływu lat kaskader wciąż był w świetnej formie. Nie myślał o zwolnieniu tempa i pozostawieniu swojego zawodu. Oprócz koordynowania scen kaskaderskich sam wciąż był dublerem.

Nowy serial osadzony w świecie "The Walking Dead"! Poznajcie różne spojrzenia na apokalipsę!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • twoja stara 69 (gość)

    smutne

    13.08.2022 19:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×