Batman uratuje sobotnie wieczory. Cykl kultowych filmów w Stopklatce. Kiedy oglądać?

Komiksowa fabuła, doborowa obsada i mroczny klimat, który wręcz wylewa się z ekranu. W marcu i kwietniu Stopklatka zaprezentuje cztery kultowe produkcje: „Batman”, „Powrót Batmana”, „Batman Forever” oraz „Batman i Robin”.

Multimedia

„Batman” z 1989 roku, w reżyserii Tima Burtona to klasyka gatunku. Dla większości widzów prawdziwy początek opowieści o superbohaterze w czarnej pelerynie. Nagrodzony Oscarem za scenografię film wyróżnia wierny, komiksowy styl, a także jedna z najwybitniejszych kreacji Jokera w wykonaniu rewelacyjnego Jacka Nicholsona. Bohatera bezwzględnie okrutnego i cynicznego. Kostium nietoperza przywdział z kolei Michael Keaton.

Sukces kasowy „Batmana” otworzył drogę do stworzenia kolejnej odsłony przygód Bruce’a Wayne’a. „Powrót Batmana” został okrzyknięty przez krytyków i fanów sequelem doskonałym, który nie pozostaje w cieniu swojego poprzednika, a nawet pod wieloma względami go przebija. Film był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach, Najlepsza charakteryzacja i Najlepsze efekty specjalne.

Nowe tureckie seriale już niebawem w Polsce. O czym będą? Gdzie i kiedy oglądać? Zobacz więcej

W kwietniu widzowie zobaczą także kontynuację klasyków Burtona, które wyreżyserował Joel Schumacher, zmieniając gotyk w pop-art. „Batman Forever” to potężna dawka emocji i efektów specjalnych. Zamiast Michaela Keatona w rolę superbohatera wcielił się Val Kilmer. Przeciwnikami Batmana będą tym razem Człowiek-Zagadka (Jim Carrey) i Dwie Twarze (Tommy Lee Jones). W drugą sobotę kwietnia stacja wyemituje także „Batmana i Robina”. Kiedy przeraźliwy chłód sparaliżuje Gotham City, Batman (w tej roli George Clooney) oraz jego pomocnik Robin staną do walki z parą szalonych naukowców.

Cztery pełnometrażowe filmy o Batmanie powstały na podstawie komiksów amerykańskiego wydawnictwa DC Comics. Wyprodukowane zostały przez Warner Bros, jednego z największych na świecie producentów i dystrybutorów produkcji filmowych i telewizyjnych.

Cykl filmów o Batmanie w Stopklatce. Kiedy oglądać?

 • „Batman”
  sobota, 20 marca o godz. 20:00 i piątek, 26 marca o godz. 20:00

 • „Powrót Batmana”
  sobota, 27 marca o godz. 20:00 i piątek, 2 kwietnia o godz. 20:00

 • „Batman Forever”
  sobota, 3 kwietnia o godz. 20:00 i piątek, 9 kwietnia o godz. 20:00

 • „Batman i Robin”
  sobota, 10 kwietnia o godz. 20:00 i piątek, 16 kwietnia o godz. 20:00

Zobacz galerię

FILM https://get.x-link.pl/56914947-772b-2c2a-4c1c-2948d7bd4f07,5c7f9f31-135e-c717-95c9-7810b60156b2,embed.html

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×