Beata Kozidrak, legenda polskiej muzyki obchodzi urodziny! Jak zmieniła się od czasu debiutu w Opolu z piosenką "Piechotą do lata"?

Beata Kozidrak, legenda polskiej muzyki rozrywkowej 4 maja obchodzi urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, jak zmieniła się od czasu debiutu w Opolu z piosenką "Piechotą do lata". Zobaczcie metamorfozy Beaty Kozidrak, która występuje na scenie już od ponad 40 lat!

Multimedia

Beata Kozidrak - jak zmieniła się legenda polskiej muzyki?

4 maja urodziny świętuje legenda polskiej muzyki rozrywkowej - Beata Kozidrak. Urodziła się w Lublinie i od najmłodszych lat była pełna twórczej energii. W świat muzyki weszła dzięki rodzeństwu – Jarkowi i Agacie, a sławę wywróżyła jej cyganka na lubelskiej starówce.

Byłam wtedy mała, bawiłam się z dziećmi i podeszła do nas Cyganka, która uparła się żeby mi powróżyć. Złapała moją dłoń i powiedziała, że będę podróżować i że będę sławna. Dzieciaki zaczęły się śmiać, mnie było głupio ale w głębi duszy ja naprawdę myślałam, że moje życie musi być inne - odpowiadała w programie "Demakijaż" w 2016 roku.

25 lat temu Edyta Górniak oczarowała świat piosenką "To nie ja"! Jak zmieniła się wokalistka?Zobacz więcej

Śpiewać zaczęła pod wpływem miłości, ale ta prawdziwa wielka miłość do jej męża - Andrzeja Pietrasa - przyszła trochę później. Uczucie rodziło się stopniowo.

Jak go poznałam to Andrzej miał jeszcze dziewczynę, był prawie zaręczony i właściwie to go odbiłam. Ale połączyła nas przede wszystkim muzyka.

"Piechotą do lata"

Beata Kozidrak karierę rozpoczęła w zespole Bajm, który w konkursie Debiuty Festiwalu w Opolu w 1978 roku zajął drugie miejsce z piosenką "Piechotą do lata".

Dalej wszystko potoczyło się bardzo szybko. Zespół przyjaciół wylansował takie przeboje jak: "Józek nie daruje Ci tej nocy", "Nie ma wody na pustyni", "Dwa serca, dwa smutki", "Biała armia", "Szklanka wody", „Dziesięć przykazań” czy „Modlitwa o złoty deszcz”, które przez długi czas okupowały pierwsze miejsca na listach przebojów. Na przestrzeni tych lat Beata rosła w siłę jako wokalistka z czterooktawową skalą głosu. Diwa oprócz współpracy z zespołem Bajm, wydała też trzy albumu solowe.

Agata Młynarska zaczynała karierę od gry w serialu! Zobacz jej stare zdjęcia!Zobacz więcej

Niezmiennie od 40 lat dla Beaty Kozidrak scena jest ważniejsza od ścianek. Jedyny program, w którym mogliśmy ją oglądać miał miejsce prawie 9 lat temu i była to "Bitwa na głosy". W 2019 roku zgodziła się jeszcze przewodniczyć jury w programie "Śpiewajmy razem. All Together Now", w którym wraz z 99 innymi barwnymi osobowościami szukała wokalnych talentów. Mimo upływu lat piosenkarka wciąż zachwyca urodą. I choć blisko rok temu Beata Kozidrak i Andrzej Pietras rozwiedli się po 36 lat małżeństwa, życie zawodowe artystki kwitnie w najlepsze.

"Być jak Beata" film

Życie Beaty Kozidrak i historia zespołu Bajm to gotowy scenariusz na film. Po premierze sztuki "Być jak Beata", która odbyła się na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie, wyszło na jaw, że pomysłodawca przedstawienia - Piotr Domalewski chce przenieść teatralną opowieść na wielkim ekran. Beata Kozidrak w rozmowie z Party ujawniła, że chodzi o musical:

Znakomity scenariusz i monologi, czasem śmieszne, czasem filozoficzne. I przede wszystkim wspaniałe, choć zaskakujące aranżacje moich utworów. Byłam wzruszona i naprawdę świetnie się bawiłam. Jest już gotowy scenariusz musicalu, który napisał genialny reżyser Piotr Domalewski, twórca znanego filmu "Cicha noc". Jesteśmy już po pierwszych rozmowach – powiedziała gwiazda.

Jak zmienił się Michał Wiśniewski? Wszystkie wcielenia lidera Ich Troje!Zobacz więcej

Na razie nie wiadomo, kto miałby zagrać wokalistkę Bajmu. W sztuce inspirowanej jej karierą ikony polskiej muzyki rozrywkowej wystąpiły m.in. Maria Dąbrowska i Magdalena Wrani-Stachowska. Mówi się też, że Beata Kozidrak sama chciałaby wystąpić w filmowym musicalu. Czy tak się stanie? Przekonamy się już wkrótce!

W galerii możecie zobaczyć, jak zmieniła się Beata Kozidrak od czasu debiutu w Opolu z piosenką "Piechotą do lata"!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×