Beata Tyszkiewicz była żoną Andrzeja Wajdy. Aktorka miała trzech mężów! Zobaczcie, jak zmieniała się 84-letnia artystka!

Beata Tyszkiewicz to postać, której przedstawiać nie trzeba. Jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek to wielka artystka, która właśnie obchodzi swoje 84. urodziny. Zobaczcie, jak zmieniała się Beata Tyszkiewicz!

Multimedia

Beata Tyszkiewicz była żoną Andrzeja Wajdy. Aktorka miała trzech mężów! Zobaczcie, jak zmieniała się 84-letnia artystka!

14 sierpnia Beata Tyszkiewicz obchodzi swoje 84. urodziny. Gwiazda polskiego kina, która urodziła się w Wilanowie - w arystokratycznej rodzinie Tyszkiewiczów pieczętującej się herbem Leliwa - wielokrotnie w swej karierze grywała księżne, hrabiny i arystokratki. Predestynowała ją do tego zarówno uroda, jak i maniery. Była na ekranie m.in. Marią Walewską, Eweliną Hańską i Izabelą Łęcką.

Choć nigdy nie skończyła szkoły teatralnej, w 1973 roku otrzymała uprawnienia aktorskie z Ministerstwa Kultury i Sztuki. Mogła się już wówczas poszczycić pokaźnym dorobkiem, bo debiutowała jeszcze w szkole średniej, jako Klara w "Zemście" (1957) w reżyserii Antoniego Bohdziewicza. Grywała u największych reżyserów. Wojciech Jerzy Has powierzył je role w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" i "Lalce".

Urodziny Beaty Tyszkiewicz. Córki przygotowały dla aktorki wyjątkową niespodziankęZobacz więcej

Z Andrzejem Wajdą, który był także jej pierwszym mężem, pracowała na planie "Samsona", "Popiołów" i "Wszystko na sprzedaż". Trzykrotnie wychodziła za mąż. Po Wajdzie, z którym ma córkę Karolinę, był jeszcze reżyser Witold Orzechowski oraz architekt Jacek Padlewski - ojciec jej córki Wiktorii. Dzięki młodszej córce jest też babcią dwóch wnuków, Szymona i Marcela.

Autor: Ewa Jaśkiewicz/AKPA

Zobaczcie, jak zmieniała się Beata Tyszkiewicz!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Monika (gość)

    Piękna kobieta, super aktorka. Zostawi po sobie piękne filmy ze swoim udziałem. I to trzeba pamiętać a nie jakieś pomówienia prostaków . Mądry i inteligentny człowiek takich informacji nie wyciągał by publicznie. To świadczy o kulturze człowieka. Pani Beata tryskała inteligencją. Pozdrawiam

    16.08.2022 23:17
  • J.X. (gość)

    Tyszkiewicz była T.W. "ela". Kwitowała za donosy forsę a nawet butelkę wódki. Stefan Kisielewski powiedział o Iwaszkiewiczu: co z tego, że proza dobra, co z tego, że niezła poezja, jak w życiu zwykła świnia. Tyszkiewicz donosiła od października 1961. Jej mamusia, ot zwykła mieszczka.

    14.08.2022 22:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×