"Belfer". Byliśmy na planie 2. sezonu! Co nam zdradził Maciej Stuhr? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Pełna parą idą prace na planie 2. sezonu serialu „Belfer”. Ekipa filmowa jest już we Wrocławiu, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy Macieja Stuhra, któremu partnerował, znany już z poprzedniej odsłony produkcji, Szymon Piotr Warszawski.

Multimedia

Zaraz po majowym weekendzie udaliśmy się do Wrocławia, gdzie przy bulwarze Fryderyka Joliot Curie, tuż obok nowej Biblioteki Uniwersyteckiej, spotkaliśmy ekipę serialu. Mogliśmy się przyjrzeć realizacji jednej ze scen; na pozór był to zwykły spacer Pawła Zawadzkiego (Maciej Stuhr), który jednak nerwowo palił papierosa i rozmawiał przez telefon. Z kim i o czym rozmawiał? Wybaczcie, ale chociaż co nie co słyszeliśmy, to nie możemy Wam tego ujawnić.

Sami jesteśmy szalenie ciekawi, co tym razem przygotowali dla widzów twórcy „Belfra”. Coś nam podpowiada, że drugi sezon pójdzie w zupełnie innym kierunku niż pierwszy i to nie tylko dlatego, że tym razem akcja będzie rozwijać się w dużym mieście, a nie małym miasteczku, gdzie każdy każdego zna. Jakub Żulczyk oraz Monika Powalisz, których tym razem wspierają Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim, raczej nie pozwoliliby sobie na powtórkę z rozrywki.

Michalina Łabacz i Eliza Rycembel o 2. sezonie. Co się wydarzy? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Szczególnie jesteśmy ciekawi, jak duży wpływ na postać Pawła Zawadzkiego będzie miał funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego, młodszy inspektor Radosław Kędzierski (Szymon Piotr Warszawski), którego poznaliśmy pod koniec pierwszego sezonu. Sam aktor nam przyznał:

Mój wątek się mocno rozwija w tej transzy, współpraca głównego bohatera z Centralnym Biurem Śledczym policji będzie miała wiele wymiarów.

Chociaż praca na planie „Belfra 2” szła niemal ekspresowym tempem, to udało nam się zapytać Macieja Stuhra, w jaki sposób ewoluował jego bohater:

Paweł Zawadzki jest w innym momencie swojego życia. Wydawało mu się, że tylko nauczycielem, a jak dobrze widzieliśmy w pierwszym sezonie, okazało się, że może próbować wziąć na swoje barki ciężar śledztwa. Nie wiem, czy mu się to spodobało czy nie, ale ponieważ jest belfrem i ma poczucie obowiązku wobec spraw ważnych, więc podejmuje się kolejnego wyzwania nauczycielskiego i śledczego. (…) Bierze w sprawy swoje ręce, ale czasami sytuacja będzie go przerastać.

Zdjęcia do 2. sezonu wystartowały. Kto znalazł się w obsadzie? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Podobnie jak w pierwszym sezonie, tylko nieliczni aktorzy znają zakończenie serialu. Pozostała część obsady nie wie, co się wydarzy w ostatnim odcinku. Tak skomentował to Maciej Stuhr:

Ta zasada sprawdziła się w pierwszej serii i również tutaj aktorzy nie mają tego ostatniego klocuszka, dzięki któremu mogliby ułożyć tę układankę. To powoduje dużą ekscytację zwłaszcza wśród młodych aktorów, którzy zastanawiają się o co w tym wszystkim chodzi i do jakiego stopnia oni sami – bądź ich koledzy – są zamieszani w tę historię.

Za reżyserię drugiego sezonu serialu „Belfer” odpowiadają Maciej Bochniak oraz Krzysztof Łukaszewicz. Producentami wykonawczymi są Wojciech Bockenheim i Krzysztof Łojan.

Do tej pory potwierdzono, iż w obsadzie serialu znaleźli się Maciej Stuhr, Szymon Piotr Warszawski, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel oraz Adrian Zaremba. „Belfer 2” na antenę CANAL+ ma trafić jesienią.

Krzysztof Połaski
krzysztof.polaski@telemagazyn.pl

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×