"Belfer" sezon 2. Aleksandra Konieczna i Stefan Pawłowski w obsadzie! Kto jeszcze? [ZDJĘCIA]

Aleksandra Konieczna i Stefan Pawłowski dołączyli do obsady 2. sezonu serialu "Belfer". To nie jedyne nazwiska, które właśnie zostały ujawnione. Premiera jesienią w Canal+!

Multimedia

W 2. sezonie serialu "Belfer" za tło wydarzeń służyć będą plenery Warszawy i Wrocławia. W roli głównej ponownie zobaczymy Macieja Stuhra. Paweł Zawadzki zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Oto seriale, które warto nadrobić w wakacje! [WIDEO]Zobacz więcej

W nowym mieście Paweł Zawadzki spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną, Mirosława Haniszewskiego, Aleksandrę Domańską, Krystiana Pestę, Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Macieja Stuhra, Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role.

Aleksandra Konieczna jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Głośno zrobiło się o niej za sprawą filmu "Ostatnia rodzina". Za sportretowanie Zofii Beksińskiej Konieczna otrzymała między innymi Nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodę Filmową ORZEŁ w kategorii Najlepsza główna rola kobieca. W nagrodzonym Srebrnymi Lwami filmie "Jestem mordercą" zagrał natomiast kolejny aktor z obsady drugiego sezonu "Belfra" – Mirosław Haniszewski. Za rolę policjanta Janusza Jasińskiego nominowany był do Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY. Ostatnio wystąpił również w filmie Kasi Adamik – "Amok".

Na ekranie zobaczymy również jednego z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia – Philippe’a Tłokińskiego. Aktor zagrał główną rolę w filmie Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi", który został wyróżniony Nagrodą publiczności na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz nagrodzony za scenariusz na Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych "Młodzi i film". Ponadto do obsady dołączył także Stefan Pawłowski, starszy brat znanego z pierwszego sezonu Józefa Pawłowskiego. Aktor wciela się w jedną z głównych postaci w serialu "O mnie się nie martw", gdzie jest odtwórcą roli prawnika Marcina Kaszuby. Widzowie znają go również z takich obrazów jak "Jack Strong" czy "Bilet na księżyc".

Maciej Stuhr opowiada o pracy z młodymi aktorkami [WIDEO]Zobacz więcej

W obsadzie drugiego sezonu serialu "Belfer" pojawią się również między innymi: Aleksandra Domańska, Krystian Pesta, Dorota Landowska, Agnieszka Wosińska, Joanna Sydor, Radosław Krzyżowski, Marek Kasprzyk, Maciej Brzoska, Anna Smołowik i Arkadiusz Brykalski. Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") oraz Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. Serial ma trafić na antenę Canal+ jesienią.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×