Belgia kontra Wielka Brytania. Finał Pucharu Davisa w CANAL+ Sport2

W finale tegorocznych rozgrywek pucharu Davisa rywalizować będą Belgia i Wielka Brytania. Transmisja na żywo z finału Davis Cup w piątek, sobotę i niedzielę na antenie CANAL+ Sport2.

  • Przed nami prawdziwa tenisowa uczta! Wielka Brytania zmierza po 10. tytuł w historii rozgrywek Pucharu Davisa. Brytyjczycy są głodni sukcesu, bowiem ostatni raz triumfowali w… 1936 roku. Murray nie może zaliczyć do udanych występu w londyńskim turnieju Masters. Teraz zrobi wszystko, aby z przytupem zakończyć sezon. Czy Belgowie będą w stanie przeciwstawić się drugiemu tenisiście świata i spółce? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend. Emocji z pewnością nie zabraknie – przekonuje Bartek Ignacik, dziennikarz nc+, który będzie komentował finałowe spotkania Pucharu Davisa.

Na początek rywalizacji, w piątek od 13:15 w CANAL+ SPORT2 transmitowane będą dwa mecze singlowe. Relacja z debla przeprowadzona zostanie na antenie kanału 38 nc+ w sobotę od 14:55. Na niedzielę w CANAL+ SPORT2 zaplanowane są transmisje z decydujących gier indywidualnych. Początek o 12:55.

Belgowie zagrają w finale Pucharu Davisa po raz pierwszy od 1904 roku. Droga do decydującej rozgrywki była dla podopiecznych Johana Van Hercka, bardzo trudna. Najpierw po ciężkiej walce pokonali 3-2 Szwajcarię (w składzie której zabrakło Rogera Federera i Stanislasa Wawrinki), następnie dość łatwo poradzili sobie z reprezentacją Kanady, a na koniec w półfinale zmierzyli się z kadrą Argentyny. Niezwykle wyrównana rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w piątym meczu. Steve Darcis, po morderczym spotkaniu pokonał w czterech setach Federico Delbonisa i zapewnił Belgom upragniony finał.

Równie trudną, a może nawet trudniejszą, drogę do finału przeszła reprezentacja Wielkiej Brytanii, która już w pierwszym spotkaniu musiała mierzyć się z silnym zespołem USA. Wyspiarze zwyciężyli 3-2. Kolejnym rywalem pokonanym przez podopiecznych Leona Smitha była Francja. W obu triumfach Wielkiej Brytanii dominującą rolę odegrał Andy Murray. Półfinał to starcie z Australią i zwycięstwo 3-2. Najważniejszym ogniwem zespołu Wielkiej Brytanii jest wspomniany Andy Murray – tenisista nr 2 światowego rankingu. Szkot w obecnej edycji Pucharu Davisa nie przegrał żadnego meczu.

Plan transmisji finału Pucharu Davisa w kanałach sportowych nc+:

Piątek, 27 listopada
13:15, CANAL+ SPORT2
pierwszy mecz singlowy, komentarz: Tomasz Wolfke, Michał Chmela
drugi mecz singlowy, komentarz: Bartek Ignacik, Dawid Celt

Sobota, 28 listopada 14:55, kanał 38 nc+ (retransmisja: 22:30, CANAL+ SPORT2)
mecz deblowy, komentarz: Tomasz Wolfke, Michał Chmela

Niedziela, 29 listopada
12:55, CANAL+ SPORT2
dwa mecze singlowe, komentarz: Bartek Ignacik, Tomasz Wiktorowski

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×