"Belle Epoque" odcinek 1. Jan Edigey-Korycki wraca do Krakowa, aby odnaleźć zabójcę matki [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Belle Epoque" to zderzenie dwóch różnych światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły mieszkańcami Krakowa. Jedno z okrutnych morderstw sprowadza do miasta Jana Edigeya-Koryckiego. Dla mieszkańców to persona non grata – zabójca jednego z krakowskich arystokratów. Czy Jan rzeczywiście jest winny? Jakie mroczne sekrety skrywa Belle Epoque i czy piękno tej epoki to tylko legenda?

Multimedia

"BELLE EPOQUE" ODCINEK 1. W ŚRODĘ, 15.02.2017 O GODZ. 21:30 W TVN!

"Belle Epoque" to nie tylko inspirowany faktami i trzymający w napięciu kryminał, ale także niezapomniana podróż do jednego z najpiękniejszych okresów. Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne stroje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego Angels. To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak "Gra o Tron", "Wielki Gatsby" czy "Grand Budapest Hotel".

Nowy serial TVN polskim "Peaky Blinders"? W jakim klimacie będzie? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Nowy serial TVN to serial realizowany z ogromnych rozmachem – na jego potrzeby wybudowano największą w historii polskiej kinematografii halę o powierzchni ponad 800 m2. Miejscem akcji jest Kraków w 1908 r. Po czasach wojny wreszcie można odetchnąć z ulgą. Życie towarzyskie kwitnie a jego esencją są wytworne bale, spotkania towarzyskie, romanse a także skandale obyczajowe. Po ulicach miasta spacerują eleganckie damy ubrane w długie suknie i bogato zdobione kapelusze. Towarzyszą im dżentelmeni w ciemnych frakach i cylindrach. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach miasta dochodzi do wstrząsających zbrodni… Jedną z ofiar grasującego po Krakowie mordercy jest Aleksandra Edigey – Korycka, matka Jana (Paweł Małaszyński). Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do głównego bohatera. Jan natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że to brutalne morderstwo nie było wynikiem rabunku…

Aby wyjaśnić śmierć ukochanej matki, Jan korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego (Eryk Lubos) oraz jego młodszej siostry, Weroniki (Anna Próchniak). To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej zupełnie nowe metody śledcze. Pierwowzorem dla postaci Henryka był Włodzimierz Sieradzki, jeden z najwybitniejszych lekarzy medycyny sądowej. Dzięki pasji, wiedzy i zaangażowaniu serialowego rodzeństwa widzowie zobaczą jak narodził się pomysł, aby porównywać linie papilarne podejrzanych o przestępstwo, czy badać próbki krwi. Po powrocie do rodzinnego Krakowa Jan musi zmierzyć się także z tragicznym wydarzeniem z przeszłości, które zrujnowało jego związek z Konstancją. Korycki został oskarżony o zabójstwo brata ukochanej. W atmosferze skandalu i wielkiego poruszenia uciekł z Krakowa. Czy po latach odzyska swoje dobre imię i oczyścić się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji jeszcze jedną szansę?

Pierwszy zwiastun kostiumowego serialu z Pawłem Małaszyńskim! Będzie hit? [WIDEO]Zobacz więcej

W nowej produkcji widzowie zobaczą wielkie nazwiska z ogromnym dorobkiem oraz uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Obok Pawła Małaszyńskiego, Magdaleny Cieleckiej, Weroniki Rosati, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa wystąpią Anna Próchniak, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm. Zobacz zdjęcia z 1. odcinka!

Zobacz galerię

Źródło: TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • jak (gość)

    na poczatku myslalam ze Weronike gra Gruszka, ale niestety nie. Mysle ze bylaby lepsza w tej roli.

    22.02.2017 15:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×