"Ben-Hur". Zobacz zwiastun nowej wersji filmowego klasyka! [WIDEO]

"Ben-Hur" powraca i już dziś wiadomo, jaki film będzie hitem wakacji. To współczesna wersja jednego z najsłynniejszych filmów wszech czasów.

Multimedia

Uhonorowany 11 Oscarami „Ben-Hur” (reż. William Wyler, 1959) na trwałe zapisał się w historii kina jako pierwsza superprodukcja. Oscarowy rekord wyrównany został dopiero przez „Titanica” w reż. Jamesa Camerona w 1997. Dziewięciominutowy wyścig rydwanów z „Ben-Hura”, po przeszło pół wieku, nadal jest jedną z najbardziej znanych i podziwianych sekwencji w dziejach przemysłu filmowego.

Książę Juda Ben-Hur jest bogatym kupcem żyjącym w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Do miasta powraca jego brat Messala, aby stanąć na czele legionów rzymskich. Mimo iż dzielą ich poglądy polityczne, mężczyźni cieszą się ze spotkania po latach. Ben-Hur odmawia jednak Messali pomocy w zdławieniu powstania, co dla Rzymianina oznacza zdradę. Na skutek intrygi dawnego druha, książę zostaje skazany na ciężkie prace, a jego rodzina trafia do więzienia. Los Ben-Hura odmieni pewne spotkanie, dzięki któremu Juda otrzyma szansę na dokonanie zemsty i odzyskanie dawnego życia.

„Ben-Hur” w kinach od 12 sierpnia!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×