Berlinale 2016. Meryl Streep o byciu przewodniczącą jury [WIDEO]

Meryl Streep po raz pierwszy w karierze została przewodniczącą jury. W nowej roli debiutuje na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jak radzi sobie z obowiązkami przewodniczącej składu jurorskiego?

W tym roku przewodniczącą jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie została Meryl Streep. Pomimo wielkiej ekscytacji, aktorka podchodzi do tej roli z dystansem. Meryl przyznaje, że nie ma doświadczenia w prowadzeniu jury i nie do końca wie, jak to się robi.

BERLINALE 2016. GWIAZDY NA OTWARCIU FESTIWALU [ZDJĘCIA]

Streep pozostaje jednak optymistką i twierdzi, że nauczy się w trakcie. Aktorka bardzo silnie zaznaczyła swoją postawę wobec dyskryminacji na tle rasowym, religijnym i seksualnym w tego typu przedsięwzięciach. Meryl Streep pokreśliła fakt, że w jury w tym roku dominują kobiety. Ludzie filmu zasiadający w komisji zapewniają profesjonalną ocenę filmów. Aktorka jednak podkreśla, że kino to sztuka emocjonalna i jury będzie się też bardzo kierować tym, co czuje. 20 lutego dowiemy się, który film poruszył jury na tyle, by otrzymać Złotego Niedźwiedzia.

CZYTAJ TAKŻE:

"ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI" NOWY FILM TOMASZA WASILEWSKIEGO W KONKURSIE GŁÓWNYM BERLINALE 2016!
"JA, OLGA HEPNAROVA". FILM Z MICHALINĄ OLSZAŃSKĄ W ROLI GŁÓWNEJ NA BERLINALE!
BRACIA COENOWIE OTWORZĄ BERLINALE 2016 [ZDJĘCIA]

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×