Berlinale 2022. Najnowszy film Françoisa Ozona otworzy jeden z najważniejszych festiwali filmowych na świecie! Wielki hołd dla Rainera Wernera Fassbindera!

Wielkimi krokami nadchodzi jeden z najważniejszych festiwali filmowych na świecie - Berlinale 2022. W tym roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie otworzy najnowszy film francuskiego mistrza, Françoisa Ozona pt. "Peter von Kant".

Multimedia

François Ozon otworzy Berlinale 2022

François Ozon nie zwalnia tempa. Uznany francuski reżyser, który w dwóch ostatnich latach zaprezentował publiczności dwa filmy - "Lato '85" oraz "Wszystko poszło dobrze" - nie zna słowa odpoczynek i już podczas Berlinale 2022 swoją premierę będzie mieć jego najnowszy film pt. "Peter von Kant".

"Peter von Kant" będzie filmem otwarcia 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Film, którego reżyserem oraz scenarzystą jest François Ozon, opisywany jest jako swobodna interpretacja dzieła Rainera Wernera Fassbindera pt. "Gorzkie łzy Petry von Kant".

Nowy film Françoisa Ozona w styczniu w polskich kinach. Francuski twórca mierzy się z tematem eutanazjiZobacz więcej

Francuski twórca w swojej interpretacji postanowił zmienić płeć głównego bohatera, więc na ekranie zamiast kobiety, zobaczymy mężczyznę. Ma to być swoisty hołd dla Fassbindera, więc spodziewać się można, iż główny bohater będzie charakterologicznie nawiązywać do legendarnego niemieckiego twórcy. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Denis Menochet, Isabelle Adjani oraz Hanna Schygulla.

Berlinale 2022 odbędzie się w tym roku w zmienionej formie. Berlin wciąż walczy z pandemią COVID-19, jednak organizatorzy dwoją się i troją, aby tegoroczne Berlinale odbyło się stacjonarnie. W dniach 10 - 16 lutego 2022 odbędą się konkursowe pokazy filmów. Natomiast w dniach 17 - 20 lutego 2022 odbędą się pokazy powtórkowe, na które będą mogli wybrać się widzowie, biorąc pod uwagę fakt, że sale kinowe będą mogły być zapełnione jedynie w 50% publicznością.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×