berlinale

"Berlin Alexanderplatz" [RECENZJA]. Baśń o pragnieniu stania się Niemcem. Najważniejszy europejski film ostatnich lat?

Berlin - miasto przestępstw, rapu, prostytutek, dilerów, gangsterów, nocnych klubów, ale też nowa ziemia obiecana i mekka uchodźców upatrujących szansy na nowe, lepsze życie. A może Berlin to po prostu kraina imaginacji, złudzeń oraz marzeń, które nigdy nie zostaną spełnione? Burhan Qurbani w "Berlin Alexanderplatz" nie pozostawia żadnych wątpliwości. Film już w kinach!

16.07.2021Recenzja

Berlinale 2020. Wspomnienie Telemagazynu z 70. Festiwalu Filmowego w Berlinie! Jak wyglądał ostatni przedpandemiczny festiwal filmowy?

70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy przeszedł już do historii. Fani kina zapamiętają to wydarzenie jako ostatnią dużą imprezę filmową, która odbyła się przed wszelkimi ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19, o której jednak podczas samego festiwalu było coraz głośniej w Berlinie. Jak całość prezentowała się pod względem filmowym?

07.02.2021Berlinale 2020

Berlinale 2019 okiem Telemagazynu. Jak wyglądał 69. Festiwal Filmowy w Berlinie? Dlaczego Agnieszka Holland nie zdobyła żadnej nagrody? [KOMENTARZ]

69. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie za nami. Triumfował izraelski twórca Nadav Lapid z filmem „Synonymes”, natomiast Agnieszka Holland i jej „Obywatel Jones” wyjechali z Berlina bez żadnych wyróżnień. Telemagazynu oczywiście nie mogło zabraknąć na takiej imprezie, więc sprawdźcie nasze spojrzenie na Berlinale 2019.

21.02.2019Berlinale 2019

"Niepoczytalna" [RECENZJA]. Kicz, slapstick, makabra i sztuczna krew idą razem za rękę, czyli jak dać się zamknąć w szpitalu psychiatrycznym

Steven Soderbergh od początku swojej kariery uwielbia bawić się z Hollywood w kotka i myszkę. Z jednej strony potrafi robić kino mocno autorskie, a z drugiej często tworzy produkcje zrealizowane jakby według poradnika "jak robić wzorcowe kino mainstremowe?"; raz zatrudnia porno gwiazdę w roli głównej, aby później postawić na gwiazdorską obsadę. Teraz nie jest inaczej; urodzony w Atlancie twórca tym razem sięgnął po iPhone'a i nakręcił thriller "Niepoczytalna". Normalnie.

27.07.2018Recenzje

"Wieża. Jasny dzień" [RECENZJA]. Jeden wielki metafizyczny trip. Oceniamy debiut Jagody Szelc!

Z debiutem Jagody Szelc mierzyłem się dwa razy; po raz pierwszy na festiwalu filmowym w Gdyni w 2017 roku, gdzie wyszedłem z sali kinowej lekko zdezorientowany, lecz kilka miesięcy później poczułem potrzebę powrotu do tego obrazu. Muszę przyznać, że uwielbiam ten moment, gdy wjeżdżają napisy końcowe, a niemal cała sala kinowa, włącznie ze mną, ma w głowie jedno wielkie O CO CHODZI? Sprawdźcie naszą recenzję filmu „Wieża. Jasny dzień”.

26.03.2018Recenzje

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×