Besides - zespół, który wygrał 8. edycję "Must be the music" [WIDEO+ZDJĘCIA]

Rockowy, instrumentalny kwartet - Besides zwyciężył w 8 edycji "Must be the music. Tylko muzyka".

Multimedia

Zespół, który podbił serca widzów programu "Must be the music" pochodzi z małej miejscowości Brzeszcze, co nie przeszkadza im tworzyć światowej muzyki. To na nich stawiali jurorzy po finałowej dogrywce i to ich wskazali widzowie. Zgarnęli nagrodę główną 100 tys. złotych, dodatkowo otrzymał nagrodę RMF FM - kampanię promocyjną o wartości 100 tys. złotych na antenie. Besides zobaczymy także podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Gdyni.

Muzycy Besides tak piszą o sobie: "Odnaleźliśmy świat wrażliwości, emocji, ten spoza codziennej walki o byt. Uczyniliśmy z niego przystań, bezpieczne miejsce dla nieodnalezionych". Już przed ich półfinałowym występem można było być pewnym, że pojawił się w programie jeden z najlepszych zespołów tej edycji, zachwycający klimatyczną mieszanką autorskiego post i art rocka.

CZYTAJ TAKŻE: WIEMY, KIEDY DZIEWIĄTA EDYCJA "MUST BE THE MUSIC. TYLKO MUZYKA"! "MUST BE THE MUSIC. TYLKO MUZYKA" 23.11.2014, FINAŁ. WYGRAŁ ZESPÓŁ BESIDES! [ZDJĘCIA]

"Kompozycja, warsztat, oszczędność" – chwalił ich na castingu Adam Sztaba. W półfinale juror po prostu wstał ze swojego fotela i klaskał z podziwem. "Widać, że jesteście tu nieprzypadkowo" - dodał Piotr Rogucki, by w finale podsumować ich występ słowami: "Oto zespół, który może reprezentować nasz kraj".

Finałowym występem Besides znów pokazali klasę i potwierdzili nietuzinkowość swojej muzyki, którą docenili również widzowie. W finale zespół zaprezentował dwie własne kompozycje: najpierw zagrali "May I Take You Home?" a potem w dogrywce mocniejszy i mroczniejszy "Linnet's Flight".

Obok Besides w dogrywce znalazła się 14 - letnia Marysia Markiewicz, która wzruszyła widzów romantycznymi wykonaniami piosenek Edyty Górniak "To nie ja" oraz Patrycji Markowskiej "Świat się pomylił" pokazując jak wielki ma głos i talent. Kto wie, może za kilka lat zostanie gwiazdą nie mniejszą od wokalistek, których piosenki śpiewała w programie?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×