"Bez wstydu" - dramat o zakazanej miłości [RECENZJA]

Po powrocie do rodzinnego miasteczka Tadek odkrywa, że siostra ma kochanka. Zazdrość chłopaka przeradza się w obsesję i erotyczną fascynację wykraczającą poza normy moralne i obyczajowe.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Wrócił, by spotkać się ze starszą siostrą Anką (nagrodzona Orłem Agnieszka Grochowska), by z nią być. Ona jest jego pierwszą, wielką miłością, do niej tęsknił, jej pragnie. Ale Anka stara się na niego nie zwracać uwagi. Jest zajęta romansem z żonatym Andrzejem. Tymczasem Tadeusz - coraz bardziej zazdrosny - zaczyna demonstracyjnie podglądać siostrę, kradnie jej bieliznę, przychodzi do jej łóżka. Nie dostrzega, że Irmina mieszkająca w pobliżu Romka, też do nie go coś czuje.

Fabularny debiut Filipa Marczewskiego (syna reżysera Wojciecha Marczewskiego) to rozwinięcie jego interesującej, nagradzanej na wielu festiwalach na całym świecie krótkometrażowej etiudy "Melodramat" (2005). Można powiedzieć, że do historii fascynacji nastolatka starszą siostrą, doczepił drugą część - o Romce i jej "bezwstydnym" uczuciu do kogoś spoza klanu, również sprzeciwiającym się tradycji, łamiącym obyczajowe tabu. Rezultat nie był tak udany, jak materiał wyjściowy, ale "Bez wstydu" jest jednym z ciekawszych polskich filmów 2012 roku.

Piotr Radecki

Dramat polski 2012, reż. Filip Marczewski

"Bez wstydu". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×