"Biesiada u Hrabiny Kotłubaj". Anna Polony, Bohdan Łazuka i Piotr Adamczyk w spektaklu Teatru Telewizji [WIDEO+ZDJĘCIA]

Już dzisiaj (15.01.2018) na antenie TVP1 premiera kolejnego spektaklu Teatru Telewizji. Tym razem na warsztat wzięto opowiadanie Witolda Gombrowicza pt. "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj".

Multimedia

"BIESIADA U HRABINY KOTŁUBAJ" - PREMIERA W PONIEDZIAŁEK, 15 STYCZNIA, O GODZINIE 20:25 NA ANTENIE TVP1

"Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" to demaskatorska i groteskowa opowieść o obłudzie, snobizmie oraz podziałach społecznych. Reżyser Robert Gliński zaprasza na „Biesiadę u Hrabiny Kotłubaj”, satyrę i ponadczasową diagnozę ułomnych relacji międzyludzkich. Diagnozę, jaką mógł wystawić tylko Witold Gombrowicz.

Narratorem-bohaterem spektaklu jest młody, pełen szlachetnej naiwności Gombrowicz, który spotyka się ze światem arystokracji na jarskim przyjęciu. Imponuje mu ceremoniał zaprowadzony przez tytułową Hrabinę, pragnie dostać się do środowiska klasy wyższej, dotknąć tego co wysokie i rasowe.

Jeden z najlepszych spektakli 2017 roku dzisiaj w TVP Kultura! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Niestety - wyobrażenie narratora o delikatności i wysublimowaniu arystokracji burzy zachowanie współbiesiadników – ich żarłoczność pycha i hermetyczność ujawni nie tylko prawdę o ich samych, ale odsłoni dramatyczne następstwa jakie towarzyszą podziałom społecznym. Przewrotny, pełen humoru i typowej gombrowiczowskiej ironii utwór dostarczył twórcom telewizyjnej realizacji wspaniałego pola do popisu.

W obsadzie spektaklu znaleźli się Anna Polony (Hrabina Maria Kotłubaj), Barbara Krafftówna (Stara Markiza), Bohdan Łazuka (Baron Apfelbaum de domo książę Pstryczyński), Grzegorz Małecki (Kucharz Filip) oraz Piotr Adamczyk (ON, Gombrowicz).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×