"Big Brother". Janusz Dzięcioł nie żyje! Zwycięzca pierwszej polskiej edycji zginął w wypadku

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu "Big Brother", strażnik miejski i były poseł na Sejm RP zginął w wypadku na przejeździe kolejowym pod Grudziądzem. Miał 65 lat.

Multimedia

Janusz Dzięcioł nie żyje

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem, do którego doszło w piątek, 6.12.2019 nad ranem. Policjanci informację o zdarzeniu otrzymali ok. godz. 8:45. Zwycięzca pierwszej edycji programu "Big Brother" miał 65 lat.

Gulczas, Klaudiusz i Manuela, czyli uczestnicy 1. polskiej edycji. Pamiętacie ich wszystkich?Zobacz więcej

W miejscu, w którym doszło do wypadku znajduje się przejazd bez szlabanów. Zderzyły się auto osobowe i pociąg. Na miejscu wypadku są policjanci, strażacy, prokurator, służby kolejowe. Kursowanie pociągów na trasie Grudziądz - Toruń zostało wstrzymane.

Dzięcioł był szefem straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą oraz posłem na Sejm VI i VII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. W okresie od 4 marca do 17 czerwca 2001 roku przebywał w Domu Wielkiego Brata i ostatecznie wygrał pierwszą polską edycję programu "Big Brother". Strażnik miejski otrzymał nagrodę w wysokości 500 tysięcy złotych. Zagrał później w filmie "Gulczas, a jak myślisz..." w reżyserii Jerzego Gruzy. Wystąpili w nim uczestnicy pierwszej edycji programu oraz profesjonalni aktorzy.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×