"Big Brother". Pogrzeb Janusza Dzięcioła. Kolegę z programu pożegnała Manuela Michalak. Kto jeszcze?

Pogrzeb Janusza Dzięcioła odbył się w czwartek (12.12) na cmentarzu na olsztyńskim osiedlu Gutkowo. Tragicznie zmarłego zwycięzcę pierwszej edycji programu "Big Brother" pożegnała rodzina i przyjaciele. Wśród nich była m.in. Manuela Michalak.

Multimedia

Janusz Dzięcioł nie żyje. Jak zginął zwycięzca "Big Brothera"?

Janusz Dzięcioł, który zapisał się w historii polskiej telewizji i show-biznesu jako zwycięzca pierwszej edycji programu "Big Brother". Dzięcioł zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w pobliżu swojego domu niedaleko Grudziądza. Do tragicznego wypadku doszło 6 grudnia 2019, dokładnie pięć dni przed jego 66. urodzinami.

Przejazd nie ma szlabanów, ale paliło się czerwone światło i był sygnał dźwiękowy. Zdaniem sołtysa Janusza Dzięcioła oślepiło słońce. -Janusz był wesoły. Mówił, że jego życie teraz to tylko wnuki. On bardzo kochał Wiesię, swoją małżonkę i córkę Kasię - wspomina Manuela Michalak, która jeszcze niedawno widziała się z kolegą w programie "Dzień Dobry TVN".

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji zginął w wypadkuZobacz więcej

Dzięcioł był szefem straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą oraz posłem na Sejm VI i VII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. W okresie od 4 marca do 17 czerwca 2001 roku przebywał w Domu Wielkiego Brata i ostatecznie wygrał pierwszą polską edycję programu "Big Brother". Strażnik miejski otrzymał nagrodę w wysokości 500 tysięcy złotych. Zagrał później w filmie "Gulczas, a jak myślisz..." w reżyserii Jerzego Gruzy. Wystąpili w nim uczestnicy pierwszej edycji programu oraz profesjonalni aktorzy.

Gulczas, Klaudiusz i Manuela, czyli uczestnicy 1. polskiej edycji. Pamiętacie ich wszystkich?Zobacz więcej

Pogrzeb Janusza Dzięcioła - zdjęcia

Pogrzeb Janusza Dzięcioła odbył się w czwartek, 12 grudnia 2019 r. W uroczystości uczestniczyła nie tylko jego rodzina i przyjaciele, ale również oficjalne delegacje. Kolegę z programu "Big Brother" pożegnała w Olsztynie m.in. Manuela Michalak.

Zdjęcia z pogrzebu Janusza Dzięcioła znajdziesz w galerii.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • B (gość)

  Wspaniały człowiek,od początku mu kibicowałam w Big Bratherze,i wygrał ogromna tragedia się stała ,zginął dobry mąż,ojciec,dziadek.Serdeczne wyrazy współczucia dla całej rodziny

  15.12.2019 21:11
 • B (gość)

  Wspaniały człowiek,od początku mu kibicowałam w Big Bratherze,i wygrał ogromna tragedia się stała ,zginął dobry mąż,ojciec,dziadek.Serdeczne wyrazy współczucia dla całej rodziny

  15.12.2019 21:11
 • czarls

  Zmarl czlowiek, ktory wystepowal w jakims badziewnym programie, a poza tym byl jak kazdy z nas, i cala Polska o nim mowi. Serio, jest to powod ?

  13.12.2019 19:58
 • Magda (gość)

  Wyrazy współczucia dla rodziny. Śmierć zawsze przychodzi nie w porę.

  13.12.2019 19:26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×