Bitwy "The Voice of Poland". Michał Dudkiewicz i Dominik Dudzik „liczą gwiazdy” [WIDEO]

Rywalizacja w piątej edycji „The Voice of Poland” weszła na kolejny poziom. Już dziś widzowie Dwójki będą mogli obejrzeć kolejny etap zmagań o Najlepszy Głos w Polsce – „Bitwy”, a w nim starcie dwóch fascynujących głosów.

Multimedia

Na ringu staną między innymi podopieczni Justyny Steczkowskiej: Michał Dudkiewicz i Dominik Dudzik. Wokaliści zmierzą się z hitem „Counting Stars” zespołu One Republic.

Po skompletowaniu drużyn przyszedł czas na wyłonienie ostatecznych uczestników, którzy wezmą udział w programach na żywo. W trakcie „Bitew” Trenerzy wśród swoich podopiecznych wytypują pary, które walczyć będą o szansę dalszego udziału w programie. Opiekunowie będą musieli podjąć trudne decyzje, którzy wokaliści przejdą do kolejnego etapu. Uczestnicy, którzy odpadną, mogą jednak zostać "skradzeni" i przejść do drużyny innych Trenerów.

Michał Dudkiewicz swoją przygodę z muzyką rozpoczął w dzieciństwie, podejmując naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, w klasie fortepianu. Od 10 roku życia ćwiczył głos w chórze szkolnym. Wokalista występował także w dziecięcym zespole Gospel Kids, jednak nie tylko ten gatunek muzyczny stanowi inspirację dla młodego artysty. W obszarze jego zainteresowań znajdują się również jazz i soul, a największy wpływ na Michała ma bez wątpienia muzyka R&B. Wolny czas wokalista najchętniej spędza na słuchaniu ulubionych wykonawców takich jak Beyonce, Alicia Keys, Lauryn Hill oraz Stevie Wonder.

Dominik Dudzik to z kolei muzyk i wokalista zespołu coverowego Black Pepper. Obecnie zajmuje się również prowadzeniem agencji artystycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w programie „Twoja droga do gwiazd” i „Szansa na sukces” w odcinku z Violettą Villas. W konkursie „Battle of the bands” Dubai 2012 otrzymał nagrodę dla najlepszego muzyka. Podobnie jak jego rywal, ukończył I stopień Szkoły Muzycznej na fortepianie, ale jego podstawowym instrumentem jest gitara basowa. Gdy zamieszkał w Lublinie trafił do zespołu PRESS, z którym wydał singiel i teledysk do utworu „Wszystko warte Ciebie” oraz zdobył I nagrodę na festiwalu „Przebojem na antenę”. Dominik odnalazł się także w roli kompozytora i realizatora swoich muzycznych pomysłów.

Jak zakończy się pojedynek Michała Dudkiewicza i Dominika Dudzika? Tego widzowie Dwójki dowiedzą się już w sobotę, o godzinie 20.05.

Premiera „Bitew ” już dziś o godzinie 20.05, na TVP2.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×