"Blade: mroczna trójca". Legendarny łowca powraca, by zmierzyć się z Drakulą [RECENZJA]

Daleko na odludziu, wampiry przywracają do życia swego idola. Dzięki ich staraniom ożywa legendarny książę Dracula, upiorny protoplasta wszystkich wampirów. Blade powraca, by zmierzyć się z wyjątkowo niebezpiecznym wrogiem.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Trzecia część krwawego cyklu o jedynej istocie, która jest w stanie powstrzymać coraz bardziej agresywne wampiry. Łowcy z Mroku nie mają żadnych skrupułów i chcą ostatecznie przejąć władzę nad światem. Aby unieszkodliwić Blade’a, rozwijają ogromną medialną nagonkę przeciwko niemu. W efekcie „Chodzącym za dnia” zaczyna się interesować FBI i urządza na niego wielką obławę. I choć Blade’owi ostatecznie udaje się wymknąć, staje się „wrogiem publicznym nr 1” i przede wszystkim musi zajmować się własnym bezpieczeństwem, a nie ściganiem i eliminacją wampirów. A im o to właśnie chodzi…

W 1998 roku powstał pierwszy film o przygodach półczłowieka-półwampira, któremu światło słoneczne nie straszne, walczącego ze swymi żywiącymi się krwią mrocznymi pobratymcami. Wcześniej, na początku lat 70. Blade pojawił się w komiksach Marvela i w nich żyje do dziś. I choć nie każdemu odpowiada ten typ kina, nie można nic zarzucić sprawności realizatorskiej oraz pewnej mrocznej charyzmy, którą wnosi Wesley Snipes. W karierze czarnoskórego aktora (który nb w kwietniu 2008 r. został skazany na 3 lata więzienia za niepłacenie podatków) to bez wątpienia sztandarowa rola. Warto przypomnieć, że drugą część cyklu, „Blade: Wieczny łowca II” wyreżyserował sam Guillermo del Toro”, który z trzeciej części zrezygnował tylko dlatego, że dostał szansę realizacji kultowego „Hellboya”. Zastąpił go całkiem udanie debiutujący w pełnometrażowej fabule David Foyer. Co ciekawe, pierwotny pomysł – Ziemia opanowana przez wampiry, a Blade jest ostatnią nadzieją ludzkości przed ostateczną zagładą – odrzucono ponieważ był zbyt mroczny.

Piotr Radecki

"Blade: mroczna trójca". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×