"Blok Ekipa". Wszyscy jesteśmy dresiarzami [RECENZJA]

Na Międzynarodowym Festiwalu Seriali w Katowicach – SERIALIS 2016, którego patronem medialnym jest serwis Telemagazyn.pl, przedpremierowo zostaną zaprezentowane trzy odcinki nowej serii kultowej animacji „Blok Ekipa”. My już mieliśmy okazję zobaczyć nowe epizody, dlatego dzielimy się z Wami wrażeniami! Jeżeli nie możecie nowych odcinków „Blok Ekipy” zobaczyć na SERIALIS, to już jesienią zaprezentuje je telewizja Comedy Central.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:

SERIALIS 2016. ŚWIĘTO SERIALI W KATOWICACH, CZYLI SPOTKANIA Z GWIAZDAMI "GRY O TRON", PREMIERY I KONCERT JULII PIETRUCHY!
"DOKTOR WHO". WSZYSTKIE WCIELENIA DOCTORA WHO. ILE MA TWARZY? [ZDJĘCIA]

„Blok Ekipa” to projekt Bartosza Walaszka, autora takich produkcji jak „Bulgarski Pościkk”, „Wściekłe pięści Węża”, „Koleś Git”, „Koń Rafał” czy „Kapitan Bomba”. Te tytuły mówią same za siebie i jeżeli widzieliście chociaż jeden z nich, to możecie się spodziewać w jakim kierunku idzie twórczość współtwórcy zespołu Bracia Figo Fagot. Tyle słowem wstępu, bo „Blok Ekipa” zdobyła taką popularność i ma tak oddaną rzeszę fanów (rzućcie tylko okiem na komentarze pod kolejnymi epizodami animacji!), że nikomu jej raczej przedstawiać nie trzeba.

Nowe odcinki „Blok Ekipy” kontynuują przygody trzech dresiarzy z Grochowa: Spejsona, Wala i Wojtasa, którzy nigdy nie dają za wygraną i zrobią wiele, aby zdobyć źródło finansowania ich ulubionego piwa, czyli zimniutkiego „Dzika”. Na drugim planie nie może zabraknąć naturalnie innych ważnych postaci; pojawia się skacowany wokalista Cjalis, napalony Cieślak i zazdrosna Solaris, wiecznie pijany pan Wiesio czy – niestety epizodycznie – pewien były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w asyście dwóch połówek Finlandii. To galeria barwnych postaci, z których każda ma własny, niepodrabialny charakter. Czasem wystarczy jedno słowo lub wyrażenie i już wiadomo o kogo chodzi, raz, dwa, trzy.

Twórcy „Blok Ekipy” już jakiś czas starali się w niektórych epizodach wyprowadzić akcję z klimatycznego Grochowa i tak też dzieje się w jednym z premierowych odcinków, gdzie bohaterowie natkną się na... rosyjską mafię. Humor serii pozostał na niezmienionym poziomie: jest ostro, wulgarnie, ale też bardzo celnie. Chociaż czasami można odnieść wrażenie, że autorzy przesadzają z absurdem, tak jak właśnie w odcinku z wyżej wymienioną rosyjską mafią. To trochę gryzie się z klimatem „Blok Ekipy”, która do tej pory była silnie zakorzeniona tu i teraz w rzeczywistości.

To, czym „Blok Ekipa” wygrywa i sprawia, że jest obecnie najlepszą polską animacją dla dorosłych, to aktualność. Możemy być pewni, że Walaszek za pośrednictwem Wala, Spejsona i Wojtasa odniesie się do bieżących wydarzeń, skomentuje je i przetrawi na swój sposób. Właśnie dlatego ta produkcja jest taka dobra, gdyż idealnie wstrzela się we współczesne tematy. Teraz tylko czekać aż powstanie odcinek na temat zakwalifikowania się Legii do Ligi Mistrzów – jeżeli będzie taki epizod, to czuję, że będzie to hit!

„Blok Ekipa” jest bardzo dobrze napisana. Dialogi, chociaż ociekające wulgarnością, po prostu śmieszą. W połączeniu z dość oryginalnym spojrzeniem na świat przez głównych bohaterów oraz ich niebanalnymi pomysłami, dostajemy ok. 7 minutowe odcinki naładowane dobrym humorem. Zapewne nie każdemu taki typ rozrywki przypadnie do gustu, ale – czy to wam się podoba czy nie – „Blok Ekipa” jest przerażająco prawdziwa. To spojrzenie w krzywym zwierciadle na współczesną Polskę, daleką od celebryckiego świata, gdzie wszyscy utknęli w małych mieszkaniach w betonowych klockach na takich samych, smutnych osiedlach. Na szczęście chociaż przez te kilka minut seansu nie jest smutno i wtedy wszyscy jesteśmy dresiarzami. Bo to w gruncie rzeczy miłe chłopaki są.

Ocena: 8/10

Krzysztof Połaski
krzysztof.polaski@telemagazyn.pl

PRZEDPREMIEROWE ODCINKI SERIALU "BLOK EKIPA" BĘDZIECIE MOGLI OBEJRZEĆ NA FESTIWALU SERIALIS 2016

Komentarze

Skomentuj
  • fan gitprodukcji nr1 (gość)

    No i jak się z tym czujesz?

    06.09.2016 23:43
  • Fan GitProdukcji numer 343123 (gość)

    Wolałem jakoś Kapitana Bomba i tamte odniesienia to wydarzeń

    28.08.2016 23:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×