"Blondynka 7" odcinek 9. Afrykański Pomór Świń w Majakach! Partyka barykaduje się w gospodarstwie! [STRESZCZENIE]

Sylwia nie tylko przeżywa rozczarowanie postawą Kapitana, przed nią o wiele poważniejsze problemy. Kiedy do wsi przyjeżdża ekipa powiatowego lekarza weterynarii, a chłopi podnoszą bunt, to właśnie ona zostanie zobowiązana do rozwiązania problemu! Zobacz, skąd nadejdzie pomoc!

Multimedia

"Blondynka" sezon 7. odcinek 9. w niedzielę, 27.01.2019 o godz. 20:15 w TVP1! - sprawdź program tv

W Majakach pojawia się inspekcja weterynaryjna - świnie Bronka Partyki są chore na Afrykański Pomór Świń! Okazuje się, że ekipa pod dowództwem powiatowego lekarza weterynarii ma wybić całe stado! To nie będzie jednak proste. Młody Partyka najpierw obrzuca ekipę weterynaryjną gnojem, a potem barykaduje wjazd do gospodarstwa. Sylwia jest na miejscu, próbuje mediować. Interweniować próbuje też Zioło, a nawet stary Partyka z Dalmatą. Bez skutku. Co gorsza do młodego Partyki przyłączają się inni chłopi. Konflikt narasta. Powiatowy prosi doktor Kubus, żeby rozwiązała problem. Sylwia ma czas do rana. Prosi o pomoc doktora Fusa, który pojawia się na barykadzie, ale i to nie skutkuje.

Auguścikowa ujawnia tajemnicę Sylwii!Zobacz więcej

Koniec konfliktu nadchodzi z niespodziewanej strony. Andrzej odkrywa w kasztelu, że Sikora wydrukował plakaty wyborcze ze swoim wizerunkiem, nie ma zaś żadnych plakatów z fotografią Traczyka. Sikora domyśla się, że Andrzej odkrył jego zamiary i próbuje go zastraszyć. Grozi utratą pracy i odpowiedzialnością finansową. Andrzej mimo to opowiada o swoim odkryciu Manejowi i Majce. Dość szybko okazuje się, że Sikora ma długi. Andrzej jest w potrzasku. Podpisał przecież z Sikorą umowę, że odpowiada materialnie za „finanse” swojego pryncypała.

Przyjaciele informują o wszystkim Traczyka. Ten wpada na chytry plan. Idzie do młodego Partyki. Namawia go, żeby przerwał protest. Nie czas na kłótnie, kiedy interesy czekają. Traczyk zamawia u Partyki kiełbasę wyborczą i obiecuje, że kiedy zostanie senatorem to zamówienia będą płynęły do Partyki z całej Polski. Bronek zgadza się i przerywa protest. Wpuszcza do chlewni ludzi wynajętych przez powiatowego lekarza weterynarii. Sylwia może odetchnąć z ulgą...

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×