"Bo we mnie jest seks". Maria Dębska ze Złotymi Lwami za rolę Kaliny Jędrusik. Do filmu ścięła włosy i przytyła 10 kilo

Maria Dębska została uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki za rolę Kaliny Jędrusik w filmie Katarzyny Klimkiewicz "Bo we mnie jest seks" na zakończonym w sobotę 25 września Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Multimedia

Maria Dębska Kalina Jędrusik "Bo we mnie jest seks"

Maria Dębska szturmem zdobyła tegoroczne święto polskiego kina w Gdyni. Aktorka nie miała konkurencji. Zagrała Kalinę Jędrusik w roku 1963, kiedy aktorka jest już gwiazdą i szczęśliwą żoną pisarza Stanisława Dygata, akceptującego jej pozamałżeńskie romanse.

Maria Dębska otrzymaną nagrodę zadedykowała kobietom:

Cieszę się bardzo, że mogłam zagrać w czasach, które niby są lepsze niż tamte, o których opowiadamy - ale w czasach, w których kobietom odbiera się często prawa i nie daje się im więcej - kobietę wolną, która żyła na własnych zasadach, tak jak my wszystkie chcemy i której jakby ktoś powiedział, żeby ugruntowała sobie cnoty niewieście, to by się roześmiała. My też się śmiejemy. A tę nagrodę dedukuję kobietom, które mnie przez całe moje życie wspierały - moim bliskim, rodzinie, ale też kobietom, które dodawały mi skrzydeł - aktorka powiedziała ze sceny Teatru Muzycznego, nawiązując do słów doradcy doradca ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, Pawła Skrzydlewskiego.

Maria Dębska jako polska Marylin Monroe! Kiedy premiera filmu o Kalinie Jędrusik w kinach?Zobacz więcej

Do roli przygotowywała się od 2018 roku. To już wówczas było wiadomo, że Kalinę Jędrusik w filmie Katarzyny Klimkiewicz zagra aktorka takich filmów, jak m.in. "Moje córki krowy", "Cicha noc", "Zabawa zabawa" i "Demon", córka reżyserki Kingi Dębskiej.

Maria Dębska solidnie pracowała, by zmienić swoje ciało do roli. W rozmowie z Interią powiedziała:

Produkcja potraktowała mnie hollywoodzko. Przygotowania wiązały się też z wielogodzinnymi ćwiczeniami na siłowni, bo musiałam zrobić masę, stać się klepsydrą: mieć wąską talię, duże pośladki i szerokie plecy. Podnosiłam więc ciężary, a potem jadłam. Dużo tych zmian zaszło w moim wyglądzie: włosy obcięte, zęby zrobione... Ale to sprawiło, że faktycznie czułam się gotowa, kiedy wchodziłam na plan.

Chodziłam na siłownię kilka razy w tygodniu, a potem zjeżdżałam schodami ruchomymi w dół i jadłam croissanty, żeby "poszło w masę" - wyznała w wywiadzie dla październikowego wydania magazynu "Elle".

Misiek Koterski skomentował instagramowy post gdyńskiego festiwalu w zdecydowany sposób:

Gratuluje 👏👏👏 Jedna z najpiękniejszych ról kobiecych w polskim kinie 🔥🔥🔥

Kalina zawsze była dla mnie uosobieniem wolności wewnętrznej, bezkompromisowości, niebywałej siły kobiecej.

Ci, którzy już film widzieli, są pod wrażeniem kreacji Marii Dębskiej, a pozostali nie mogą się doczekać premiery 14 listopada:

Byłam dziś! Cudny obraz, wspaniała piosenka i Pani zachwycająca😍Złote Lwy!!!

Pani Marysiu, stworzyła Pani piękną rolę, w której można się rozsmakować ❤️❤️❤️ Od dziś kocham Panią i Kalinę. Właśnie wróciłyśmy z mamą z kina, obie zachwycone ❤️❤️❤️

👏Gratuluję, fantastycznie że to Ty wygrałaś, super rola, super przemowa❤️

Gratulacje🙌🔥totalnie zasłużona nagroda 👏

Maria serdecznie gratuluję nagrody w Gdyni 🌹Z niecierpliwości wyczekuję filmu w kinach😊

Maria Dębska występuje w serialu "Kuchnia" Telewizji Polsat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×