"Bodo" - trwają zdjęcia do nowego serialu TVP1

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Na planie serialu "Bodo" (fot. TVP - A. Mecwaldowska )
Na planie serialu "Bodo" (fot. TVP - A. Mecwaldowska )
Po zakończeniu zdjęć w Milanówku, Żyrardowie, Łodzi, Zgierzu i we Wrocławiu, ekipa nowego serialu TVP1 wróciła do Warszawy, gdzie będzie realizować produkcję „Bodo” do końca października.

Zdjęcia do serialu TVP1 o Eugeniuszu Bodo powstaną w Warszawie w takich miejscach, jak m.in.: Akademia Teatralna (teatrzyk Qui pro Quo, kabaret Perskie Oko, Teatr Apollo w Poznaniu), Teatr Roma (kabaret Perskie Oko, teatrzyk Morskie Oko), Teatr Komedia (Teatr Cyganeria), Teatr Ateneum (teatrzyk Qui pro Quo, Teatr Bagatela) i Modlin (Teatr ABC). W Warszawie będą wykonywane słynne numery z dwudziestolecia międzywojennego: „To wszystko umiem ja” (Adolf Dymsza, Zula Pogorzelska), „La Machiche” (Bodo), „Titina” (Bodo), „Lim pam pom” (Zula Pogorzelska). Nagrane zostaną sceny realizacji filmów, w którym zagrał Bodo – „Rywale” (1925), „Czarna Perła”, „Pieśniarz Warszawy”, „Pietro wyżej”.

CZYTAJ TAKŻE:
KTO JEST KIM W "BODO". POZNAJ BOHATERÓW SERIALU O EUGENIUSZU BODO [ZDJĘCIA]
"AKTORZY NA PLANIE SERIALU "BODO" WE WROCŁAWIU [ZDJĘCIA]

Zdjęcia do serialu „Bodo” rozpoczęły się 26 maja, w sumie realizowane będą aż w 293 lokalizacjach. Zakończył się już etap zdjęć w Milanówku, Żyrardowie, Łodzi i Zgierzu oraz we Wrocławiu. To ostatnie miasto wywarło ogromne wrażenie Antonim Królikowskim, odtwórcy roli młodego Bodo. – Zdjęcia we Wrocławiu były dla mnie szczególne, wychowywałem się w tym mieście do 10 roku życia. (…) To miasto, które w ostatnich latach doświadczyło ogromnego postępu a jednocześnie zachowało w swojej strukturze niesamowite zabytki architektury, takie jak dworzec świebodzki czy katedra na przepięknym Ostrowie Tumskim, obok której stało wejście do kluczowego dla jednego z odcinków Teatru Apollo w Poznaniu. Wrocław w serialu odgrywał trochę Poznań, trochę Warszawę a trochę Berlin. Poniemieckie zabudowy w tak doskonałym stanie można podziwiać już chyba tylko we Wrocławiu. (…) – powiedział.

Najwięcej zdjęć do serialu „Bodo” zrealizowano dotychczas w Łodzi, Zgierzu i właśnie we Wrocławiu. W Łodzi i Zgierzu ekipa serialu spędziła łącznie osiem dni, od 18 do 25 czerwca. W Łodzi nagrywane były sceny, które toczą się na przestrzeni prawie 20 lat (od 1916 do 1934 r.). Pałac Biedermanna zagrał Hotel w Algierii. Ulica Piotrkowska (wnętrza i plenery) „zagrała” warszawską restaurację, podwórko przed Kinoteatrem Urania, ulicę Gnojną, Chmielną w Warszawie. W łódzkiej Akademii Muzycznej realizowano sceny przed warszawskim hotelem Bristol. W Zgierzu nagrano: Pabinickie plenery, kostnicę, w której pracował Bodo, Kinoteatr Luna.

CZYTAJ TAKŻE:
PATRICIA KAZADI O SWOJEJ ROLI W SERIALU "BODO" [WIDEO]
ROMA GĄSIOROWSKA JAKO ZULA POGORZELSKA W SERIALU "BODO" [ZDJĘCIA]

We Wrocławiu realizowano serial od 4 do 15 lipca. Wrocław zagrał zarówno wnętrza, jak i plenery przedwojennej Warszawy, Poznania a nawet Berlina. Lokalizacje, w których realizowane były zdjęcia wrocławskie to: Teatr Capitol, Ostrów Tumski, Dworzec Świebodzki, ulice Staszica i Kanonia. W Teatrze Capitol realizowane były sceny występów artystów okresu międzywojennego w nowej aranżacji, m.in.: „Może kiedyś innym razem” (Bodo), „Dla Ciebie chcę być biała” (Reri). W stolicy Dolnego Śląska zrealizowano jedne z najbardziej spektakularnych, rewiowych scen. Stała ekipa serialu we Wrocławiu składała się z ponad 130 osób, w zdjęciach udział wzięło 710 statystów. W scenach rewiowych realizowanych w Teatrze Capitol uczestniczyło ponad 100 tancerzy i ponad 30 muzyków, w tym bębniarze z Ghany. W scenach plenerowych, realizowanych na ulicach Wrocławia, wykorzystano ponad 30 pojazdów konnych i mechanicznych, w tym pojazdy piekarza, kuchni polowej czy pocztowy. W upalne lipcowe dni ekipa realizowała również zimowe sceny z padającym śniegiem. W scenach na Dworcu Świebodzkim „zagrał” pociąg ze składem z epoki. Jednego dnia zrealizowano sceny, których akcja toczy się na przestrzeni ponad 20 lat: 1916, 1932, 1934, 1939, co było wielkim wyzwaniem dla pionu kostiumograficznego oraz charakteryzatorskiego. Trzeba było zmieniać kostiumy adekwatne do okresu a także „postarzać” aktorów.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn