"Bogaci bankruci". Jessica Walter, gwiazda amerykańskiej telewizji nie żyje. Odeszła we śnie w domu na Manhattanie

Zmarła Jessica Walter, amerykańska aktorka dwa razy nominowana do Złotych Globów - za role w "Zagraj dla mnie Misty" i "Grand Prix". Widzowie najbardziej ją pokochali za postać Lucille w "Bogatych bankrutach". Miała 80 lat.

Multimedia

Nie żyje Lucille Bluth z "Bogatych bankrutów"

W trwającej ponad 60 lat karierze Jessiki Walter największym sukcesem artystycznym była pierwszoplanowa rola w znakomitym debiucie reżyserskim Clinta Eastwooda "Zagraj dla mnie Misty" z roku 1971. Jednakże to postać zmanierowanej, odklejonej od rzeczywistości seniorki narcystycznej rodziny Bluthów, Lucille, z nieodłącznym kieliszkiem martini w dłoni, którą grała w "Bogatych bankrutach" przez 18 lat, stała się ulubioną kreacją w jej dorobku. Zarówno w opinii widzów, jak i samej aktorki. Właśnie w tym serialu w pełni rozwinął się jej talent komediowy.

Popularność postaci diabolicznej i diabelnie bogatej Lucille, ekranowej matki m.in. Michaela granego przez Jasona Batemana była tak wielka, że aktorka nie mogła wsiąść do wagonu metra, albo do autobusu, bez bycia zaczepioną przez fanów. Sama miała dla Lucille wiele wyrozumiałości:

Uważam, że jest wielką damą. Szaleję za nią. Jej priorytety mogą się wydawać pokręcone, ale to nie jest zła osoba. Naprawdę kocha swoje dzieci - na swój sposób - powiedziała.

Niespodziewana śmierć amerykańskiego aktora! Co się stało?Zobacz więcej

W bezwzględną matkę wcieliła się również w animowanym serialu "Archer".

Jessica Walter miała w dorobku ponad 150 ról. Jedną z nich zagrała w serialu "Ja się zastrzelę" u boku George'a Segala, o którego śmierci informowaliśmy w środę (24.03).

Walter była także cenioną aktorką teatralną. Wystąpiła w wielu ważnych produkcjach na scenach nowojorskiego Broadwayu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×