Bogumiła Wander walczy ze straszną chorobą. Wielka dama TVP przez lata zachwycała urodą. Jak dziś wygląda?

Bogumiła Wander to jedna z najpopularniejszych prezenterek TVP. Legendarna spikerka od kilku lat zmaga się z podstępną chorobą. Co dolega żonie kapitana Krzysztofa Baranowskiego? Poznaj szczegóły. W galerii znajdziesz mnóstwo archiwalnych zdjęć wielkiej damy TVP.

Multimedia

Bogumiła Wander - ikona polskiej telewizji

Bogumiła Wander 7 października 2022 roku skończyła 79 lat. Jedna z najsłynniejszych polskich spikerek i prezenterek telewizyjnych, karierę zaczynała w latach 60., w łódzkim ośrodku TVP. Wander bardzo szybko dorobiła się statusu gwiazdy. Jak wspominała w rozmowie z Ewą Jaśkiewicz (AKPA), przez wiele lat sama dbała o swój wizerunek. Większość ubrań, w których pojawiała się na wizji, było z jej prywatnej szafy.

Zawsze sama się malowałam. Kiedyś życie nie pozwalało na to, żeby poświęcać sobie zbyt wiele uwagi. Była nas wąska grupa prezenterów, w związku z czym mieliśmy w miesiącu bardzo dużo dyżurów. Były dyżury ranne, popołudniowo-wieczorne, wieczorne. Tego czasu było naprawdę mało. Najważniejsze zadanie polegało na tym, aby dowiedzieć się, co będzie w programie i zorganizować sobie odpowiedni strój. Przez lata występowaliśmy w swoich własnych rzeczach. Dużo tego nie było w szafie - tłumaczyła.

W latach 70. Bogumiła Wander zapowiadała na żywo najpopularniejsze programy, była też konferansjerką na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, prowadziła Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i festiwal w Sopocie. W TVP pracowała ponad 30 lat, z kilkuletnią przerwą, kiedy w 1979 roku wyjechała z ówczesnym mężem do Brukseli.

Krystyna Loska obchodzi 85. urodziny. Tak zmieniała się mama Grażyny TorbickiejZobacz więcej

Bogumiła Wander od 2005 roku jest żoną kapitana Krzysztofa Baranowskiego, pierwszego Polaka, który dwukrotnie samotnie opłynął ziemski glob. Para przez wiele lat spotykała się potajemnie. -Uważałem, że jest najpiękniejszą kobietą w Polsce, no i do dzisiaj pozostaję w tym przekonaniu. Wtedy jeszcze nie myślałem, że coś więcej może nas połączyć. Kochałem swoją żonę i chciałem pozostać jej wierny - tłumaczył w wywiadzie-rzece Beaty Biały „Spowiedź kapitana”.

Na co choruje Bogumiła Wander?

Bogumiła Wander od jakiegoś czasu zmaga się z chorobą Alzheimera. Gwiazda telewizji od kilku lat przebywa w specjalistycznym ośrodku.

Bogusia wymaga całodobowej opieki lekarskiej i ośrodek jej to zapewnia, więc mimo że nasze mieszkanie jest i czeka na nią, wątpię, żeby wróciła... Chyba że ktoś wynajdzie lek na tę okrutną chorobę - mówił w rozmowie z „Faktem” Krzysztof Baranowski.

„Najpiękniejsza spikerka z Woronicza” nie pamięta już, że przed laty była gwiazdą telewizji.

Jak się czuje Bogumiła Wander?

Cały czas tak samo. Jest bardzo rozmowna. Zawsze tak było i pozostało, tylko teraz nie bardzo można zrozumieć, co chce powiedzieć. Lekarze nic nie mówią, prócz tego, że trudno oczekiwać zmian. Oczywiście żona jest na specyficznych lekach, ale w mojej ocenie można powiedzieć, że choroba się zatrzymała. Nie ma żadnej diagnozy, że będzie lepiej lub gorzej, po prostu trzeba czekać. Ale może Bogusia nie zauważa utrapień codziennych? Więc ten jej świat jest spokojny, a może nawet na swój sposób szczęśliwy - dodał Baranowski w rozmowie z „Faktem”.

Krzysztof Baranowski dedykuje rejs ukochanejZobacz więcej

Jak na przestrzeni lat zmieniła się Bogumiła Wander? Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Operacje plastyczne to zło!!!!! (gość)

    Nigdy nie pałałem sympatią do tej baby, z PRL'owskich prezenterek jedynie Loska miała klasę.

    26.11.2022 10:23
  • Kassla (gość)

    Najpiękniejsza prezenterka z tv, bylam zapatrzona w nią jako dziecko, mój ideał piękna, dobroci i serdecznosci wypisanej na twarzy!

    17.01.2022 08:16
  • kasia (gość)

    dziwię się,że Pan Krzysztof pozwala na publikowanie takich zdjęć ??? Pani Bogumiła nie zasłużyła sobie na taki hejt !!! Polacy co się z Wami stało ???

    28.11.2021 09:21
  • OSTRZEŻENIE w związku z komentarzami (gość)

    Ach i jeszcze jedno - ,,Co dane - to oddane", niech się te wszystkie złe słowa odbiją od tej starszej zchorowanej Pani i wrócą ze zdwojoną siłą, do autorów tej obrzydliwej pogardy! Niech każdy uważa na to co mówi! Bo słowa mają wielką moc i nie pozostaną bez echa. A wam - ludzie przesiąknięci nienawiścią, przyjdzie czas (może już niebawem) zapłacić za to, co piszecie i mówicie!

    27.11.2021 19:05
  • OSTRZEŻENIE w związku z komentarzami (gość)

    Dlaczego tak źle wypowiadacie się o tej Pani? Co ona wam zrobiła, żeby tak jej ubliżać i dokuczać. Jestem trzydziestoletnim wykształconym uprzejmym mężczyzną i pragnę wystosować apel, do wszystkich czytelników tego artykułu jak i portalu - autorzy tych jadowitych przepełnionych nienawiścią, komentarzy są pokłosiem permisywnego wychowania, na wzór pana ,,róbta co chcety"! Totalna wolność - a raczej swawola, brak obowiązków, miganie się od obowiązków domowych, oraz brzydzenie się starszymi ludźmi, jest spowodowane deformacją umysłów młodych pokoleń przez dostęp do internetu, you tuba, portali społecznościowych, oraz kapitulacją systemu wychowania w Polskiej szkole!

    DRODZY RODZICE - wychowanie, to także kary i reprymendy! Dajecie dzieciom kieszonkowe, kupujecie drogie smartfony, finansujecie prawo jazdy, dajecie drogie samochody... A czy Wasze potomstwo, zna smak chleba zapracowanego w pocie czoła za własne pieniądze? Róbcie tak dalej i nie dziwię się później, że zostaniecie na starość sami, bo jeżeli nie nauczycie dzieci szacunku do starszych, to na Was odbiją się tego konsekwencje!!!

    27.11.2021 18:59
  • G (gość)

    To wina gabinetów partaczy. Najpierw zachęcają a następnie zniechęca jako

    22.07.2021 10:12
  • Marność, wszystko marność. (gość)

    Nigdy tej lampucery nie lubiłem, zawsze wyniosła kukła obnosiła się z tym pokurczem mężem kapitanem, i jeszcze jej synalek na siłę pchany w latach 90tych do tivi. Gwiazdą nie został, a ona jeszcze na stare lata ryja se zdeformowała serią operacji plastycznych. Głupie stare, przeterminowane babsko zawdzięczające swoją pozycję kochankowi z ub...gwiazdą i ikoną była Pani Loska.

    02.06.2021 14:41
  • Bea (gość)

    A kogo ty bedziesz obchodził jak bedziesz stary to samo kiedys usłyszysz i radź sobie sam nikt szklanki wody ci nie poda

    30.05.2021 22:39
  • Fakju dla antyków (gość)

    Co to za baba i kogo ona w ogóle obchodzi, czemu kowid19 jeszcze jej nie zabrał w pizdu!?!?

    27.05.2021 18:28
  • Mizantropka (gość)

    Tacy jak ten osobnik co nazwał Panią Wander starym pudłem i kazał jej "zdychać" to tylko w Wolsce. Taki ciemny, niedomyty, cuchnący, prymitywny, zawistny - choć kraj u nas piękny - jak rzekł Piłsudski to ludzie k... .

    13.05.2021 15:12
  • Wanda (gość)

    Jak czytam wypociny tych mało rozgarnietych PROSTACZKOW, to serce mi krwawi, że takich bydlakow wychowali przecież dziś już nie tacy młodzi rodzice!? Czy o nich też kiedyś tak się będą wypowiadać? Bydło i nic więcej. Oczywiście wpisy normalnych ludzi są na miejscu.

    12.05.2021 16:31
  • Jan (gość)

    Cudownie piękny głos pani Bogumiły zawsze mi się podobał,pani Wander była najpiękniejszą kobietą w Polsce i dla mnie taką piękną pozostanie ,miała wszystkie atrybuty piękności ,piękny głos,wygląd,fryzurę,sposób wypowiadania się i poruszania i pięknie się ubierała,podobnie jak Krystyna Loska .Kolejną taką piękną kobietą była Fara Fawcet aktorka ,grała główną rolę w filmie Aniołki Charliego USA ok. roku 1980r.,miała piękną twarz i jeszcze piękniejszą fryzurę ,poprostu anioły,dziś takich kobiet już nie ma ?

    20.02.2021 01:09
  • Magdalena (gość)

    Jestescie jeszcze mlodzi Wiec dozyjecie ” moze” tego wieku co p. Bogumila i oby ! Ale tez nie wiecie ze was ta choroba nie dopadnie duzo wczesniej... Niestety tak bywa na tym swiecie ze kazdy z nas bedzie stary, ponarszczony, niedolezny, i zalezny od innych ! Zycze byscie byli w zdrowiu jak najdluzej!

    19.02.2021 21:52
  • Alicja (gość)

    Do kogoś, kto napisał jak ostatnie chamidło! Wpis - gość, z 17 lutego, że 😢*Stare pudło, niech zdycha *powiem, że Ty też będziesz kiedyś stary/a i życzę Ci "gościu", byś słyszał/a publicznie podobne słowa pogardy! I żebyś czuł/a, że nie traktują Cię jak człowieka!

    17.02.2021 22:25
  • . (gość)

    Ale to stare pudło jest to niech zdycha.

    17.02.2021 19:43
  • Małolat (gość)

    Jestem w szoku co wy wypisujecie .Czasu nie da się zatrzymać,więc nie piszcie takich bredni .

    17.02.2021 18:27
  • Baba (gość)

    Przecież Pani Wander jest chora. Ma Alzheimera. Naleźy się jej szacunek, więc przestańcie wypisywać bzdury na temat jej wyglądu. Jakie to ma znaczenie w obliczu tak okrutnej choroby !

    28.07.2020 00:37
  • Stara kobieta (gość)

    Te co majstrują u dobrych chirurgów plastycznych wyglądają dobrze, np. wiekowa Jane Fonda. Pani Bogumiła ma prawie 80 lat i grawitacja, opalanie przez lata, takie a nie inne geny oraz mimika twarzy przy demencji działa. Więc przestancie ględzić, że winny skalpel, botoksy i kolageny!

    27.07.2020 17:38
  • Irena (gość)

    Starzeć się z godnością i cieszyć się każdym dniem,staram się być zawsze zadbaną. Mastrowanie urodą tak się kończy jak u p. Bogumiły.Pozdrawiam wszystkie zadbane dziewczyny 65+

    27.07.2020 09:08
  • Operator (gość)

    Pani Bogumiło. Była Pani jedna z najpiękniejszych twarzy w TV z dużym naciskiem na była. Teraz wygląda Pani jak zemsta doktora Goidzia?!?!?

    27.07.2020 08:25
NowszeStarsze