BohaterON. Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Maciej Musiał i inni aktorzy pomagają Powstańcom Warszawskim!

Różczka, Więdłocha, Pawlicki, Zakościelny i Musiał po raz kolejny włączają się w ogólnopolską akcję "BohaterON – włącz historię!", zachęcając do wysłania kartek i listów do Powstańców Warszawskich oraz pamięci o naszej historii. Aktorzy wystąpili – obok Pani Hanny Stadnik, ps. "Hanka" – w materiałach promujących kampanię, między innymi w dwóch wyjątkowych spotach.

Multimedia

Pamięć – Edukacja – Pomoc – pod tym hasłem Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia od 2016 roku realizują kampanię BohaterON. Akcja z jednej strony ma na celu uhonorowanie Powstańców Warszawskich, a z drugiej – promocję historii Polski XX wieku. Sukces minionych edycji projektu, ponad pół miliona kartek wysłanych do bohaterów walk o stolicę, a także dwie wyjątkowe daty – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – skłoniły organizatorów do rozszerzenia formuły kampanii o nowe działania.

Maciej Musiał walczył o inną rolę w serialu! Zobacz więcej

W tym celu została ustanowiona Nagroda BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich, w której promocję zaangażował się aktor Maciej Musiał, a wszyscy ambasadorzy kampanii znaleźli się – obok przedstawicieli polskiego rządu, środowisk kombatanckich i historyków – w Kapitule wybierającej laureatów.

- Dla nas to tak niewiele, dla nich to naprawdę cały świat – mówi w spocie zachęcającym do napisania życzeń do Powstańców Warszawskich Agnieszka Więdłocha, ambasadorka kampanii "BohaterON – włącz historię!". Już po raz czwarty każdy, kto chce uhonorować uczestników walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając kartkę lub list w ramach trwającej od 1 sierpnia do 2 października akcji. W tym roku jednak nie znajdziemy bezpłatnych pocztówek w sieciach dystrybucji Partnerów – organizatorzy zachęcają do własnoręcznego wykonania kartki bądź napisania listu i przesłania na adres: Fundacja Sensoria, ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław.

Dlaczego warto wysłać kartkę do Powstańca? – Dzięki akcji możemy nawiązać dialog z wyjątkowymi ludźmi reprezentującymi inne pokolenie, świadkami historii, bohaterami, którym powinniśmy po prostu podziękować. Wydarzenia sprzed 75 lat i poświęcenie Powstańców pomogły zbudować naszą świadomość narodową. To właśnie oni pokazali nam, że mamy być niepokorni, mieć swoje zdanie i nie pozwolić, by ktoś mówił nam, co powinniśmy robić. To dzięki nim dziś jesteśmy i czujemy się wolni – mówi Antoni Pawlicki, który razem z Agnieszką Więdłochą, Magdaleną Różczką i Maciejem Zakościelnym wystąpił w spocie zachęcającym do wysyłki kartek i listów do uczestników walk o stolicę.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×