Bohdan Smoleń nie żyje. Aktor miał 69 lat

Bohdan Smoleń, członek legendarnego Kabaretu Tey, nie żyje. Aktor zmarł po długoletniej walce z chorobą. Miał 69 lat.

Multimedia

O śmierci Bohdana Smolenia poinformował zastępca dyrektora wydziału kultury w poznańskim urzędzie miasta, Marcin Kostaszuk. Smoleń od lat walczył z chorobą, a jego stan zdrowia stale się pogarszał.

Bohdan Smoleń urodził się 9 czerwca 1947 w Bielsku. W latach 1968–1977 występował w krakowskim kabarecie Pod Budą (był jego założycielem), z którym na Famie w 1972 otrzymał główną nagrodę. Następnie nawiązał współpracę z Zenonem Laskowikiem, z którym tworzył słynny Kabaret Tey. Ich skecze przeszły już do historii polskiego kabaretu.

Na wielkim ekranie zadebiutował w 1983 roku rolą w filmie "Filip z Konopi", który został nakręcony dwa lata wcześniej. Następnie pojawił się w takich obrazach jak "Kochankowie mojej mamy", "Cesarskie cięcie" oraz "Plan Kleks w kosmosie". W latach 90. XX wieku Smoleń tworzył humorystyczne disco polo, nagrywając takie piosenki jak m.in. "Szalałeś, szalałeś" czy "Ani be, ani me, ani kukuryku".

Ogromną popularność przyniosła mu rola listonosza Edzia, którą kreował w serialu "Świat według Kiepskich".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Jan chmielewski (gość)

  Nielubilem człowieka jego. Śmierć mnie nie ruszyła traktuje to na porządku dziennym ze kiedyś wszyscy umrzemy jeszcze grał w tym prostackim prymitywnym serialu którego się brzydzę i którym szczerze i otwarcie gardzę i te jego prymitywne piosenki disco z pola

  20.03.2019 23:07
 • Moje zdanie..... (gość)

  Był bo " BYŁ".... człowiekiem wrażliwym. ....

  21.02.2017 21:33
 • Bogdan (gość)

  Był....

  21.02.2017 21:29
 • Slavec (gość)

  Dobry człowiek to był. Uwielbiam Try.

  15.12.2016 21:34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×